Українські підприємці долучилися до формування екопрограми країни, — ФРУ shutterstock

Українські підприємці долучилися до формування екопрограми країни, — ФРУ

Олена Яценьо

Бізнес представив свою позицію щодо законопроєктів в екосфері, які розробила влада

Федерація роботодавців України (ФРУ) на засіданні комітету екології та розвитку "зеленої" економіки презентувала документ під назвою "Візія бізнесу стосовно основних законодавчих ініціатив і політик у сфері навколишнього природного середовища, клімату та зменшення викидів парникових газів".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву ФРУ, опубліковану на сайті.

Як зазначається, цей документ містить позицію українських компаній, які забезпечують роботою більшість українців, щодо законопроєктів в екосфері, які розробила влада.

"Візія — це дороговказ, який визначатиме бачення та пропозиції українських роботодавців стосовно основних законодавчих ініціатив і політик у сфері навколишнього середовища та питань клімату. З презентацією може ознайомитися широке коло стейкхолдерів: громадські організації, професійні екологічні асоціації, міжнародні партнери, бізнес і, звісно ж, представники уряду та Верховної ради", — пояснив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

За його словами, документ буде "живим" і постійно змінюватиметься, тобто у влади завжди буде змога відстежувати актуальну позицію роботодавців.

Сьогодні Візія містить позицію українських компаній щодо найголовніших екологічних законопроєктів, які зареєстровано у Верховній Раді та подано до розгляду в ЄС. Серед них — проєкти щодо механізму прикордонного вуглецевого коригування (СВАМ), законопроєкти про ринок деревини, державний екологічний контроль, управління відходами, екологічне страхування, державну екоінспекцію тощо.

Щодо кожного з проєктів учасники ФРУ сформували чітку позицію, яка знайшла своє зображення в документі. Зокрема, там чітко вказується, які норми може бути використано для тиску на бізнес, які — перетворитися із часом на корупційну схему, а які містять нереальні з погляду економіки терміни виконання. Так у федерації сподіваються спільно із владою напрацювати дієве екозаконодавство, що справді захищатиме довкілля й не чинитиме перешкод на шляху розвитку та модернізації українських підприємств.

Нагадаємо, що раніше Європейська бізнес-асоціація (ЕВА) закликала українську владу, спільно з бізнесом, створити дорожню карту екологічних реформ. Адже, на переконання ЕВА, без синергії влади та роботодавців неможливо досягти успіхів в екотрансформації економіки.

В ЕВА зазначили, що сучасні реалії вимагають від відповідального бізнесу не лише стежити за європейськими екологічними трендами, але й відігравати проактивну роль у формуванні державної політики у сфері захисту довкілля. Водночас влада, формуючи екологічне законодавство, має враховувати позицію бізнесу і знаходити компроміси між амбітними ініціативами й економічними реаліями.

Як повідомляла ЕкоПолітика, експерти Європейської бізнес-асоціації склали список із п'яти пріоритетних довкільних законопроєктів, ухвалення яких позитивно вплине на умови роботи бізнесу в Україні.

Читайте також
Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України
Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України

Однією з її цілей є зменшення залежності України від імпорту мінеральних ресурсів та збільшення експортного потенціалу країни 

Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА
Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА

При підготовці документа до другого читання законотворці проігнорували правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців 

Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості
Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості

Правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців при підготовці документа до другого читання не були враховані