Українців закликали не викидати непотрібний одяг та дати йому нове життя, зокрема завдяки ресайклінгу, апсайклінгу та фрісайклінгу.
Ці принципи є основою свідомого споживання та циркулярній економіці, а також втілюють у життя принципи Reduce-Reuse-Recycle (споживати менше – використовувати повторно – переробляти), повідомляє екологічне підприємство “Рада” у Facebook.
В повідомленні підкреслили, що непотрібний одяг можна переоснащувати, модернізувати, або просто подарувати комусь іншому, хто зможе використовувати його ще довгий час.
- Фрісайклінг – обмін непотрібними речами;
Зазначається, що непотрібний одяг можна віддати на благодійність. Наприклад, у Києві його можна віднести до:
- благодійного магазина "Ласка";
- боксів організації "Кошик добра";
- банків речей при Товаристві Червоного Хреста;
- Центрів благодійного фонду "Карітас" та їхніх контейнерів на заправках.
В повідомленні наголосили, що в Україні працює багато волонтерських організацій, які допомагають переселенцям та військовим. Іноді, крім грошової допомоги, їм потрібен і одяг. Окрім того, одяг можна віддати у соціальні установи, дитячі будинки, церкви.
Автори підкреслили, що текстильні відходи, наприклад обрізки тканин, ганчір’я, зіпсований одяг, можна віддати в притулки для тварин за попередньою домовленістю. Також ці відходи можна відправити на утилізацію.
- Апсайклінг – креативна переробка;
“Апсайклінг став словом 2019 року за версією Кембриджського словника. Це виготовлення нових речей зі старих чи з перероблених матеріалів”, – розповіли автори повідомленні.
Вони додали, що апсайклінг – модний екологічний тренд, який сьогодні в пошані відомих брендів одягу та рукодільників у всьому світі. Він передбачає творчий підхід із частковим збереженням вихідної речі, але її переробкою.
- Ресайклінг – переробка.
Зазначається, що ресайклінг передбачає повну переробку виробу для виробництва з його сировини аналогічного. Адже філософія споживацтва та "швидка мода" призводять до надлишкового скупчення майбутніх текстильних відходів у гардеробі, а потім – на планеті. На противагу нераціональному споживанню й виступають переробка та повторне використання.
Нагадаємо, харківські екоактивісти передали речі, зібрані в рамках акції з перевикористання переселенцям та вразливим мешканцям Зміївської громади.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Африці на ринок Кантаманто щотижня привозять 15 млн одиниць секондхенд-одягу, який віддали на переробку чи доброчинність в Америці, Європі чи Китаї. Проте приблизно 40% завезеного одягу йде на звалище.