Українцям готують кредитну програму на встановлення сонячних батарей shutterstock

Українцям готують кредитну програму на встановлення сонячних батарей

Єлизавета Волкотруб

Першими банками-учасниками проєкту можуть Укргазбанк та Банк Львів

Фонд розвитку підприємництва (ФРП) готує програму компенсації для українців, яка спрямована на покриття частини кредиту, використаного для встановлення сонячних панелей у приватних домогосподарствах.

Про це повідомив голова правління ФРП Андрій Гапон під час пресконференції в Укрінформі.

Він зазначив, що Міністерство енергетики України звернулося до Фонду із пропозицією розробити нову програму підтримки енергетики, спрямовану на фізичних осіб.

"Це досить незвична для нас категорія реципієнтів, адже раніше ФРП орієнтувався лише на підтримку українського бізнесу – передовсім, мікро-, малого й середнього підприємництва", – каже Гапон.

Він пояснює, що ідея полягає у можливості взяти споживчі позики у банках-партнерах нової бюджетної програми власникам приватних домогосподарств. Це дозволить компенсувати частину кредитів, які видані для встановлення сонячних панелей.

Гапон також розповів про ідею створення каталогу готових рішень. Це означає, що клієнти, які звернуться до одного з банків-партнерів для отримання "енергоефективного" кредиту, матимуть можливість переглянути готові проєкти й обрати найоптимальніше для себе рішення.

"За нашими підрахунками, 3 тис. домогосподарств зможуть встановити сонячні панелі у межах майбутньої програми. Таким чином, вони, по-перше, забезпечать себе енергією і принаймні в якісь періоди не залежатимуть від загальних мереж, а по-друге, зможуть продавати залишки державі. Сподіваюся, ми швидко напрацюємо механізм, який би задовольнив громадян України, котрі хочуть скористатися такими енергоефективними рішеннями", – підсумував Андрій Гапон.

Як повідомляла Екополітика раніше, Чортківська громада, що на Тернопільщині, безкоштовно отримала від швейцарської компанії Helion Energy 978 нових сонячних панелей загальною потужністю 315 кВт.

Читайте також
Сонячні електростанції рятують українців від відключень електроенергії вдень
Сонячні електростанції рятують українців від відключень електроенергії вдень

“Зелена” енергетика підставляє своє плече для допомоги енергосистемі

США різко збільшили мито на китайські сонячні панелі 
США різко збільшили мито на китайські сонячні панелі 

Китай негайно пообіцяв вжити заходів у відповідь

270 українських медзакладів отримають сонячні електростанції за 2023-2024 рр. – Андрій Герус
270 українських медзакладів отримають сонячні електростанції за 2023-2024 рр. – Андрій Герус

Близько чверті з них разом із електростанціями одержать також установки по зберіганню енергії