Українців закликають відмовитися від штучних квітів на кладовищах: які причини shutterstock.com

Українців закликають відмовитися від штучних квітів на кладовищах: які причини

Катерина Бєлоусова

Низка громад вже заборонила штучні квіти на своїх територіях

Українців закликали відмовитися від покладання штучних квітів на кладовищах, адже вони стають причиною забруднення, пожеж та викидів токсичних, зокрема канцерогенних, речовин.

Такі квіти імпортують з Китаю і їхній склад достеменно невідомий, повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області у Facebook.

Зазначається, що яскраві квіти вигорають за кілька місяців, однак чинять негативний вплив на навколишнє середовище набагато довше. Їх виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном і під дією сонця вони виділяють неприємний запах. 

“Штучні квіти категорично забороняється спалювати й закопувати, адже розкладатися вони можуть багато-багато років, а під час горіння виділяють небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки й діоксини, які мають сильний канцерогенний вплив і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань”, – розповіли у пресслужбі.

У повідомленні наголосили, що утилізувати такі квіти відповідно до вимог чинного законодавства наразі неможливо. Наразі не існує заборони на ввезення в Україну штучних квітів або їхнього використання, однак низка громад вже заборонила такі квіти на своїх територіях. 

Зазначається, що в європейських країнах також заборонено використовувати штучні квіти через їхню шкідливість. 

Екоінспектори закликали покладати на кладовища більш екологічні альтернативи вшанування памʼяті. Наприклад вінки та букети з живих квітів та хвої, сухоцвіти, лампадки, свічки, висаджувати живі рослини.

“Закликаємо громадян бути екологічно свідомими і сучасними, та нарешті відмовитися від старих шкідливих звичок, які шкодять довкіллю і здоров’ю людей”, – наголосили у пресслужбі.

Нагадаємо, у Волинській області в Затурцівській громаді заборонили реалізовувати штучні пластикові квіти та інші ритуальні товари з пластику.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у 2023 році українці вимагали заборонити продаж та розповсюдження пластикових квітів, зокрема їхнє покладання на кладовищах.

Теги:
Читайте також
Глобальний договір про обмеження пластику: країни провалили ухвалення документу
Глобальний договір про обмеження пластику: країни провалили ухвалення документу

Завадили держави, які у великих обсягах видобувають нафту та газ

У Кореї почалися переговори щодо Глобального договору про обмеження пластику
У Кореї почалися переговори щодо Глобального договору про обмеження пластику

Якщо документ не вдасться узгодити, обговорення продовжиться наступного року

Вчені знайшли несподіване джерело мікропластику, присутнє в кожній оселі
Вчені знайшли несподіване джерело мікропластику, присутнє в кожній оселі

До цього часу ніхто особливо не звертав увагу на побутові губки, як потужних постачальників крихітних часток пластику у довкілля

Вчені розповіли, пластик якого кольору більш небезпечний для людей та довкілля
Вчені розповіли, пластик якого кольору більш небезпечний для людей та довкілля

Вони також дали рекомендації виробникам, дизайнерам і споживачам