Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів запустило цифровий модуль, який дає можливість укласти договір про проведення громадського обговорення в процедурі оцінки впливу на довкілля (ОВД) онлайн на платформі “ЕкоСистема”.
Це дозволить скоротити процедуру з близько 60 днів до кількох хвилин, повідомляє пресслужба Міндовкілля.
Зазначається, що таке спрощення стало можливим завдяки зміні Порядку передачі документації для надання висновку з ОВД та фінансування оцінки впливу на довкілля, що вніс Кабінет міністрів.
В повідомленні розповіли, що договір може укласти як безпосередньо замовник планованої діяльності, так і його представник. Для цього потрібно авторизуватися в “ЕкоСистемі” за посиланням та виконати 6 кроків:
- для договору для відокремленого підрозділу/філії необхідно натиснути "Так" та зазначити код ЄДРПОУ основної організації та обрати необхідну філію. А для договору основної організації обирати "Ні";
- внести інформацію про підписанта договору;
Зазнається, що якщо договір підписує уповноважена особа замовника (у разі, якщо оплату за громадське обговорення здійснює не замовник планованої діяльності), необхідно вибрати "Як уповноважена особа замовника". Нижче вибрати ким є замовник планованої діяльності та вписати його код ЄДРПОУ.
- перевірити інформацію про замовника та уповноважену особу;
- вказати реєстраційний номер справи з Єдиного реєстру ОВД та реквізити юридичної або фізичної особи, що буде сплачувати за громадське обговорення;
- обрати уповноважений орган, що забезпечує проведення громадського обговорення. У разі, якщо це Міндовкілля, додатково необхідно обрати тип громадських обговорень;
- перевірити правильність введених даних та підписати договір.
В повідомленні підкреслили, що після підписання договору автоматично формується рахунок для оплати за громадське обговорення. Рахунок та договір відправлять на адресу електронної пошти уповноваженого органу.
Окрім того, всі документи зберігатимуться в кабінеті замовника або його уповноваженої особи.
Нагадаємо, в Україні екологічна інформація, зокрема щодо якості повітря, дозвільних документів, вирубки лісів, реєстру з оцінки впливу на довкілля тощо, знову буде відкритою для громадськості.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Верховна Рада прийняла за основу у першому читанні урядовий законопроєкт №8410 "Про внесення змін до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля". Проте у документі не враховані зауваження та пропозиції громадськості, а також не опрацьована низка негативних норм.