Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів запустило офіційний ресурс і мобільний додаток ЕкоЗагроза із даними про загрози довкіллю та запросило українців вступати до екологічного батальйону.
Про появу застосунку в четвер, 12 травня, повідомила пресслужба Міндовкілля.
"Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари по нафтобазах або підрив цистерн із хімікатами, починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поряд. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни ми розуміємо, що українцям важливо мати у СМАРТФОНІ єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили вебресурсі мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза", – прокоментував міністр захисту довкілля Руслан Стрілець.
У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися:
- Дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні.
- Актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.
Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо.
Для зручності кожного в застосунку доступна функція виклику екстрених служб.
“Долучайтесь до лав “екологічного батальйону”. Нумо разом виявляти та фіксувати всі злочини проти довкілля, які чинить окупант на нашій землі. Ці дані потрібні для швидкого усунення наслідків, а також їх буде використано для стягнення з РФ всіх завданих Україні збитків. І поки наші військові боронять кордони й бережуть наші життя, ми маємо берегти все те, заради чого вони захищають нашу країну”, – зазначив міністр.
Вебресурс і додаток ЕкоЗагроза розроблено Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та партнерів – проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS", APENA2 та SaveDnipro.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що працівники громадської організації "Екодія" з'ясували, що найбільше екологічних злочинів росіян зафіксовано в Київській, Харківській і Миколаївській областях.