Відмова від одноразових пластикових соломинок – всесвітній тренд, якого легко дотримуватися. Нині є багато безпечніших для довкілля альтернатив.
Які варіанти заміни пластикової соломинки для напоїв доступні українцям – розповів на своїй сторінці у фейсбуці голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий.
“Один із таких варіантів нещодавно запропонували в Китаї. Трубочки для напоїв почали виготовляти із бактеріальної целюлози. Вироби з неї є міцними, витривалими, зручними у використанні та дешевими. І головне – безпечними для довкілля і здоров’я”, – розповів експерт.
За його словами, у природних умовах такі соломинки розпадаються на великі фрагменти за 15 днів, за 45 – стають майже непомітними, а після двох місяців повністю розкладаються. Для порівняння, собівартість виготовлення трубочки з бактеріальної целюлози коштує 0,3 цента, з пластику – 0,2 цента, з паперу – 4 центи.
Серед доступних альтернатив пластикових соломинок він також назвав такі:
Паперові. Ці соломинки хоч і дорожчі за собівартістю, але досить безпечні і після використання легко перероблюються на компост.
Бамбукові. Легкі, приємні на вигляд, багаторазові та 100% органічні й легко миються.
Очеретяні. Дешевші за бамбукові та мають різні діаметри. Товстіші підійдуть для щільних напоїв, таких як смузі.
Солом'яні. Один із найкращих одноразових варіантів. Виготовляються із цільної стеблини пшениці.
Металеві. Довговічні та суперміцні. Стильну металеву соломинку можна постійно носити із собою в сумці як оригінальний аксесуар.
Їстівні. Виготовляються з води та борошна твердих сортів пшениці. Нагадують довгі макарони, якими власне і є.
Окрім того, Яловий звернув увагу на те, що соломинки як річ абсолютно непотрібні більшості людей. Повна відмова від їх використання не позбавить нікого зручності.
Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6077 "Про обмеження виробництва та обігу пластикової продукції одноразового використання на території України".
Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що Комітет із питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України в четвер, 17 лютого, проведе слухання щодо законопроєкту № 6077, який вводить заборону на певні види пластикової продукції та встановлює жорсткі обмеження на використання пластику.