Україна зможе забезпечити себе та Європу “зеленою” енергією, добудувавши частину заморожених ВЕС – економісти shutterstock

Україна зможе забезпечити себе та Європу “зеленою” енергією, добудувавши частину заморожених ВЕС – економісти

Катерина Бєлоусова

В Європі вітрова енергетика стає надійним джерелом енергії навіть у жорстких погодних умовах

Експерти Центру економічного відновлення заявили, що в Україні інвестори сектору вітрової енергетики можуть добудувати щонайменше 300 МВт потужностей, з 600 МВт що були заплановані до запуску у 2022 році.

Це допоможе забезпечити власні потреби в та експортувати “зелену” енергію в ЄС, повідомляє Центр Економічного Відновлення у Facebook.

“Для цього слід продовжити для таких проєктів умови pre-PPA”, – зазначили в матеріалі.

Економісти вважають, що це допоможе країні продовжувати розвиток галузі попри те, що більшість ВДЕ-генерації зараз знаходиться на тимчасово окупованих територіях.

facebook.com/recovery.org.ua/

Стан об'єктів ВДЕ по регіонах України та проєкти, які потребують добудови

Автори зазначили, що з 2017 по 2021 рік Україна була найбільш динамічною за темпами розвитку відновлювальної енергетики країною в Східній Європі.

Вони також пояснили, що в Європі вітрова енергетика, на тлі енергетичного шантажу з боку росії, стає надійним джерелом енергії навіть у жорстких погодних умовах. Адже ефективність вітрової генерації взимку скорочується лише на 3,9%, у порівнянні з обсягом випуску влітку.

Нагадаємо, голова парламентського комітету з питань енергетики та комунальних послуг (ПЕК) Андрій Герус заблокував відновлення будівництва понад 300 МВт потужностей ВЕС для 5 компаній, зокрема 3 іноземних.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, українські експерти вважають, що зростання генерації “чистої” енергії може значно посилити енергонезалежність країни та сприятиме впровадженню “Зеленого” курсу.

Читайте також
Суд на Закарпатті відмовився захищати полонину Руна від незаконної забудови вітряками, – ЕПЛ
Суд на Закарпатті відмовився захищати полонину Руна від незаконної забудови вітряками, – ЕПЛ

Екоактивісти, екологи та правозахисники заявляють про активні роботи зі зведення вітропарку без необхідних дозвільних документів