У вівторок, 31 серпня, міністри енергетики України та США Герман Галущенко і Дженніфер Ґренголм підписали заяву про започаткування стратегічного діалогу у сфері енергетики та клімату.
Про це у твіттері повідомив президент України Володимир Зеленський, у присутності якого підписали документ.
"Між Україною та США розпочато стратегічний діалог у сфері енергетики та клімату. Відповідну спільну заяву підписали міністр енергетики України Герман Галущенко і міністр енергетики Дженніфер Ґренголм", – написав Зеленський.
A strategic dialogue in the field of energy and climate has been inititated between Ukraine and the United States. The corresponding joint statement was signed by 🇺🇦 Minister of Energy Galushchenko @minenergo_ua and 🇺🇸 @ENERGY @SecGranholm. pic.twitter.com/rjwvrrUWb0
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) August 31, 2021
У пресцентрі Офісу президента повідомили, що документ передбачає посилення двосторонньої взаємодії в питаннях поліпшення належного корпоративного управління на державних підприємствах енергетичного сектору України, зокрема шляхом залучення міжнародних незалежних наглядових рад.
"Заява також фіксує готовність США допомагати Україні в питаннях розвитку більш конкурентоспроможних і прозорих енергетичних ринків, декарбонізації економіки та забезпечення енергетичної безпеки та експортного потенціалу держави шляхом розробки та впровадження комплексного плану енергетичного сектору, який передбачає взаємовигідне співробітництво у сферах ядерної енергетики, сонячної та вітрової енергії, водню, накопичення енергії, уловлювання, використання і зберігання вуглецю, кібер- і фізичної безпеки, а також інших технологій", – йдеться в повідомленні.
Документ підписано в присутності президента Володимира Зеленського, який перебуває у Вашингтоні з робочим візитом.
Зі свого боку, очільник Міненерго Герман Галущенко зазначив, що стратегічний діалог із питань енергетики та клімату з американськими партнерами є ключовим інструментом постійної співпраці в енергетиці між США та Україною.
"У нас є спільні цілі, серед яких декарбонізація енергетичної галузі та досягнення високого рівня енергетичної безпеки та стабільності Східної Європи", – роз'яснив міністр, слова якого цитує пресслужба.
За його словами, є спільне бачення із секретарем Ґренголмом: кліматичні цілі, скорочення викидів – у фокусі розвитку енергетичної галузі.
"Україна починає реалізацію проєкту декарбонізації енергетики, і мені було важливо – і вкрай приємно – почути про підтримку цього проєкту від наших партнерів із міністерства енергетики США", – зазначив міністр.
Також під час зустрічі тимчасовий виконувач обов'язків президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котін і виконавчий директор компанії Westinghouse Electric Патрік Фрагман підписали меморандум про спільне будівництво енергоблоків АЕС.
"Реалізація меморандуму відкриє можливість залучити інвестиції для будівництва п'яти блоків вартістю близько $25 млрд – окрім урахування прямих інвестицій, буде локалізована частина виробництва, бюджет отримає додаткові податкові надходження", – поінформували в ОП.
Раніше ЕкоПолітика писала, що США оголосили конкурс проєктів на $1,5 млн для підтримки ветеранів і екоініціатив в Україні.