Україна підписала меморандум з литовським Міжнародним енергетичним кластером (МЕК) щодо енергоефективності та декарбонізації.
Співпраця також передбачатиме розвиток альтернативних видів палива та високоефективної когенерації, повідомляє голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження Ганна Замазєєва у Facebook.
Вона розповіла, що МЕК – це об’єднання литовських компаній та наукових установ у сфері енергетики, що діють у координації з урядовими структурами.
“Вже зараз вони [МЕК] націлені на реалізацію низки проєктів в нашій країні. Один з них – модернізація енергомережі до європейських стандартів в одному з регіонів України”, – наголосила Замазєєва.
Вона зазначила, що в рамках співпраці Держенергоефективності планує:
- максимально використати досвід Литви в енергоефективності, декарбонізації, біоенергетиці;
- залучати литовські знання та технології;
- працювати над проєктами і програмами з енергоефективності в будівлях, на об’єктах теплоенергетики, електроенергетики, житлово-комунального господарства, а також промислової та транспортної інфраструктури України.
Замазєєва наголосила, що литовські партнери зацікавлені в адаптації європейських стандартів до техніки й обладнання, тобто екодизайні, та створенні в Україні Національної лізингової платформи.
“На платформі ми дамо доступ українським споживачам, громадам і бізнесу до сучасного енергоефективного обладнання від виробників з усього світу”, – пояснила вона
Замазєєва додала, що Україна зацікавлена у досвіді Литви щодо розвитку біоенергетики. Адже частка альтернативних видів палива та відходів у централізованому теплопостачанні у країни за останні роки подвоїлася з 43% у 2012 році до 82% у 2019.
Нагадаємо, голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження Ганна Замазєєва заявила, що Данія готова всебічно підтримати ініціативи України щодо допомоги населенню та підприємствам ставати енергоефективними та підготуватися до зими.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що Литва допоможе Україні у переробці зруйнованих війною будинків та інших відходів руйнації.