Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічус домовилися об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів.
Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС та Стратегічному плану ООН, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Зазначається, що Стрілець та Сінкявічус разом відвідали селекційно-насіннєвий центр на Житомирщині, який побудували після початку повномасштабного вторгнення за 15 км від Білорусі.
В пресслужбі розповіли, що вони оглянули сучасну систему трирівневого відеонагляду за лісовими масивами. Також єврокомісару продемонстрували проміжні результати і плани реформування лісового господарства.
Сінкявічус підкреслив, що лісогосподарські практики України під час активних бойових дій є показовими для Європи. Адже Україна продовжує закладати ліси на деокупованих та випалених територіях, а також виконувати довоєнну програму з заліснення.
Стрілець зазначив, що спільна робота над збереженням та розширенням лісів вкотре доводить, що Україна – частина ЄС.
“Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС до 2030 року, в рамках якої передбачено висадити до 2030 року 3 мільярди дерев, а також Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%”, – сказав він.
Сінкявічус також наголосив, що збройна агресія росії не може бути перепоною для того, щоб "будувати мости" між Україною та ЄС, а навпаки – вона мотивує об’єднуватися ще більше.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України схвалив внесення змін до Правил відтворення лісів, які врегулюють збереження самосійних лісів, лук та пасовищ в рамках закону “Про збереження лісів”.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Національній комісії у справах ЮНЕСКО запропонували розглянути можливість внесення нового серійного транснаціонального об’єкта "Праліси та старовікові хвойні верхньогірні ліси Карпат" до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.