Україна та Австрія обговорили розвиток “зеленої” енергетики та торгівлі kmu.gov.ua

Україна та Австрія обговорили розвиток “зеленої” енергетики та торгівлі

Катерина Бєлоусова

Україна розраховує на підтримку Австрії в реалізації проекту з виробництва зеленого водню

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер обговорили розвиток “зеленої” енергетики, зміцнення торговельно-економічних відносин та європейську перспективу України під час телефонної розмови 24 січня.

Шмигаль підкреслив, що існує великий потенціал для розширення українсько-австрійського ділового та інвестиційного співробітництва, повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів України.

Розмова відбулась у 30-ту річницю відновлення дипломатичних відносин між Україною та Австрією.

“Наша міжурядова співпраця є яскравим прикладом міцності та ефективності українсько-австрійського партнерства. Тому сподіваюся, що Австрія незабаром стане наступною країною, яка підтримає європейську перспективу України на двосторонній основі, і декларацію буде підписано під час зустрічі з президентом України”, – сказав Шмигаль.

Україна розраховує на політичну підтримку Австрії в реалізації проекту з виробництва зеленого водню в Україні, адже в майбутньом Україна прагне стати головним постачальником зеленого водню до Європи.

Під час розмови сторони також обговорили збільшення товарообігу між країнами, який почав відновлюватися після негативних наслідків пандемії COVID-19.

"За підсумками 11 місяців минулого року товарообіг між нашими країнами склав понад 1,6 мільярда доларів США. Ми поставили перед собою амбітну мету збільшити товарообіг до 2 мільярдів доларів США у 2022 році", — зауважив Шмигаль.

Також він підкреслив, що існує великий потенціал для розширення українсько-австрійського ділового та інвестиційного співробітництва. Голова Уряду запропонував Федеральному канцлеру Австрії започаткувати щорічний українсько-австрійський бізнес-форум під спільним патронатом Урядів країн.

Карл Негаммер підтримав ідею проведення такого заходу. Проведення першого форуму планується під час офіційного візиту Федерального канцлера Австрії в Україну.

Нагадаємо, Україна стане експортером водню до Німеччини.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Австрія з 2022 року вводить новий податок на викиди СО2.

Читайте також
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал