Україна співпрацюватиме з Канадою у сфері атомної енергетики та виробництва водню shutterstock

Україна співпрацюватиме з Канадою у сфері атомної енергетики та виробництва водню

Катерина Бєлоусова

Меморандум заохочуватиме співпрацю між канадськими та українськими ядерними дослідницькими інститутами та університетами

НАЕК "Енергоатом" та  Організація канадської ядерної промисловості (Organization of Canadian Nuclear Industries, OCNI) підписали меморандум про взаєморозуміння для співпраці у сфері атомної енергетики та супутніх технологій, зокрема водневих.

У документі йдеться про зняття з експлуатації ядерних установок, медичні ізотопи, виробництво водню за допомогою атомної енергетики та розвиток великих центрів обробки даних на майданчиках АЕС, повідомляє "Енергоатом".

Меморандум підписали на онлайн-церемонії президент OCNI Рон Оберт та керівник "Енергоатома" Петро Котін 2 лютого. Передбачається, що він також заохочуватиме співпрацю між канадськими та українськими ядерними дослідницькими інститутами та університетами у сфері ядерних досліджень, розробок та ядерної освіти.

""Енергоатом" із задоволенням налагоджує партнерські відносини з OCNI, що відкриває нові можливості для нашої співпраці з канадськими компаніями в найперспективніших сферах ядерної енергетики, пов’язаних із забезпеченням надійної ядерної генерації, ядерними дослідженнями та розробками, інноваціями та турботою про навколишнє середовище та людей", – сказав Котін.

Після підписання представники України та Канади виступили з короткими доповідями про виробництво медичних ізотопів на АЕС, розробку та розгортання SMR та виробництво водню з використанням ядерної енергії.

Нагадаємо, Петро Котін заявив, що на кожній атомній станції в Україні є установки для виробництва водню.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Львові відкрили Центр водневих технологій у Національному університеті.

Читайте також
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал