Україна приєдналася до реалізації міжнародного проєкту "LIFE WILDisland", для відновлення природних островів, заплав та покращення гідрологічного режиму річки Дунай.
Офіційний запуск проєкту відбувся 10 травня у австрійському національному парку Донау-Ауен у Відні на Конференції дунайських заповідників "Danube-wide LIFE WILD island conference", повідомляє Міндовкілля.
До проєкту долучилася низка придунайських країн, серед яких Болгарія, Хорватія, Німеччина, Угорщина, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина та Австрія. Участь у церемонії взяв посол України в Республіці Австрія Василь Химинець.
"Дунай об’єднує більше країн, ніж будь-яка інша європейська річка, і має багате біорізноманіття. Тому наше спільне прагнення з країнами Дунайського басейну зберегти унікальну річкову екосистему та місця проживання цінної флори та фауни. Міністерство у рамках Міжнародної комісії з захисту річки Дунай (ICPDR) спільно з 13 країнами вже розробляє заходи для захисту річки Дунай. Серед них, національні план управління річковим басейном Дунаю та план управління ризиками затоплення. А ще, ми створюємо сучасну моніторингову базу", – прокоментував очільник Міндовкілля Руслан Стрілець.
"LIFE WILD island" є найбільшим проєктом Nature 2000, що фінансується в рамках програми Європейського Союзу LIFE в обсязі €14,2 млн. Він триватиме протягом 6 років та обʼєднує такі сектори, як охорона природи, транспорт, енергетика та лісове господарство. Його метою є відновлення природних "диких" островів на Дунаї, заплав та покращення гідрологічного режиму річки.
Під час зустрічі учасники обговорили першочергові кроки реалізації ініціативи зі збереження острівних заповідників дунайського басейну, що складаються з 147 островів площею 14 тис. га.
“Загалом, у рамках проєкту у всіх країнах басейну Дунаю буде відновлено 34 острови. Це матиме позитивний вплив на місця проживання цінних видів тварин та рослин”, – йдеться в матеріалі.
Нагадаємо, Україну приєднають до європейських програм LIFE та Copernicus.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, фахівці України та Румунії спільно відібрали проби з річки Тиса.