Україна представила основні завдання у Стратегії ЄС для Дунайського регіону

Україна представила основні завдання у Стратегії ЄС для Дунайського регіону

Катерина Бєлоусова

Реалізація Стратегії допоможе покращити стан довкілля у Дунайському регіоні і наблизити євроінтеграцію України

Україна буде розвивати моніторинг якості поверхневих вод, прогнозувати та запобігати катастрофічним паводкам, а також розробляти плани управління, дослідження та збереження біорізноманіття у регіоні річки Дунай.

Такі зобов’язання держава взяла на себе в рамках реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону на період з листопада 2021 року до жовтня 2022 року, повідомляє Міндовкілля.

Нагадаємо, що цього року Україна стала першою державою, що не є членом ЄС, яка головуватиме у Дунайській стратегії. Ця платформа передбачає співпрацю 14 країн Дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.

Для цього Міндовкілля впроваджуватиме такі заходи:

  • моніторинг, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами басейну р. Дунай та управління ризиками затоплення;
  • адаптація до зміни клімату басейну р. Дунай;
  • охорона і відновлення екосистем водно-болотних угідь у дельті р. Дунай, створення нових та розширення існуючих територій та об'єктів природно-заповідного фонду; 
  • збереження біорізноманіття, відновлення та охорона унікальних гідробіонтів р. Дунай та північно-західної частини Чорного моря. 

За словами заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайла Хорєва, покращення поверхневих вод, моніторинг екологічних ризиків та збереження біорізноманіття, ландшафтів та якості повітря і грунтів не лише допоможе покращити стан довкілля у Дунайському регіоні, а й наблизить євроінтеграцію України. 

"Україна спільно зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією реалізує достатньо великий спектр робіт, які зараз знаходяться в активній фазі. Вони направлені на розвиток моніторингу якості поверхневих вод, прогнозування та запобігання катастрофічним паводкам, розробку планів управління, дослідження та збереження біорізноманіття тощо. Розраховую, що усі проєкти ми завершимо вчасно та успішно, як запланували", – сказав Хорєв.

Серед таких проєктів:

  • SAFETISZA – спільні заходи для запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур;
  • FloodUzh – спільні заходи з попередження природних катастроф в транскордонному басейні р. Уж;
  • TiszaMonitorNet – створення транскордонної мережі моніторингу якості води у басейні Верхньої Тиси;
  • Проєктна пропозиція України "Оцінка стану популяцій мігруючих водно-болотних птахів Дунайського регіону (аналіз загроз, спричинених господарською діяльністю людини, розробка плану дій щодо збереження найбільш вразливих видів)" була схвалена. Однак досі не реалізована через відсутність зацікавлених партнерів. 

Пріоритетами головування України визначено декарбонізація та трансформація економіки Дунайського регіону, а також розвиток людського капіталу та ринків праці.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна і Молдова разом поліпшать стан Дністра.

Читайте також
У сумській річці вміст нітритів зашкалює аж у 25 разів
У сумській річці вміст нітритів зашкалює аж у 25 разів

У водоймі також перевищено біологічне споживання кисню і вміст заліза

На Вінниччині невідомі розчистили берег річки: в ДЕІ залишились незадоволені
На Вінниччині невідомі розчистили берег річки: в ДЕІ залишились незадоволені

Екологи звернулися із заявою про вчинення злочину до правоохоронців

Україна залучила міжнародну допомогу, щоб покращити стан Дністра
Україна залучила міжнародну допомогу, щоб покращити стан Дністра

Країни домовилися про спільне відновлення річки Дністер