Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський заявив, що Україна має можливості значно посилити співпрацю зі США в питаннях захисту довкілля.
Про це йдеться в дописі міністра на його сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" від 19 лютого.
За словами очільника Міндовкілля, те, що одним із перших рішень нещодавно обраного президента США Джо Байдена було повернення країни до Паризької кліматичної угоди, є свідченням, що наші держави в питаннях кліматичної політики мають спільне бачення.
Абрамовський також зазначив, що амбітні плани США щодо боротьби з кліматичними змінами надихають.
"Приємно вражений тим, які прогресивні плани формують Сполучені Штати щодо кліматичної політики та природоохоронної сфери загалом. Заяви Джона Керрі, про те що країна планує в 5 разів прискорити темпи заліснення та у 6 разів збільшити використання відновлювальних джерел, – приголомшують", – написав він у соцмережі.
Як розповів міністр, він також мав змогу обговорити кліматичний порядок денний із тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.
Зокрема, для України, пише голова Міндовкілля, надзвичайно важливим є формування другого, більш амбітного, але водночас реалістичного Національно-визначеного внеску до Паризької угоди.
"Ми провели додаткову роботу в усіх секторах економіки і визначили можливе зменшення емісії парникових газів, яке зможемо досягнути до 2030 року. Окрім того, – продовжив Абрамовський, – на законодавчому рівні вже впроваджено засади моніторингу звітності та верифікації викидів парникових газів, які є першим кроком на шляху до запуску повноцінної системи торгівлі викидами. Оскільки Європа планує запровадити механізм вуглецевого коригування на кордоні, наші механізми мають запобігти вуглецевому витоку з ЄС. Це один із компонентів для міцної переговорної позиції України".
Також міністр подякував США за підтримку України в просуванні реформ у сфері захисту довкілля та енергоефективності на національному і місцевому рівнях.
"Безперечно, розраховуємо на обмін досвідом і фінансову підтримку нашого стратегічного партнера щодо такого:
- Розбудова ефективної системи екологічних фінансів.
- Розвиток мережі національних природних парків та їх освітньо - туристичної інфраструктури.
- Реформа управління лісовим фондом та запобігання ландшафтним пожежам.
- Розвиток водного менеджменту.
- Також розраховуємо на залучення США, як одного із найбільших вкладників "ЧФУ", до нового "Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля", – зазначалося в дописі.
За підсумками зустрічі Абрамовський та Квін домовилися про продовження співпраці України та США у сфері надання технічної допомоги Міндовкіллю з розвитку водного менеджменту та налагодження співпраці зі Службою національних парків США.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, США офіційно відновили участь у Паризькій кліматичній угоді через місяць після того, як президент Джо Байден у свій перший день перебування на посаді підписав відповідний указ. Із глобального пакту про скорочення викидів вуглецю США вийшли за президентства Трампа.