Україна отримає €5 мільйонів на розвиток Чорнобильської зони

Україна отримає €5 мільйонів на розвиток Чорнобильської зони

Катерина Бєлоусова

Члени Асамблеї співпрацюватимуть для довгострокової безпечної експлуатації об’єктів поводження з радіоактивними відходами

Представники Норвегії та Великої Британії анонсували передачу €5 мільйонів на підтримку розвитку Чорнобильської зони відчудження.

Це сталося на засіданні Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.

Зазначається, що учасники заходу домовилися продовжувати співпрацю задля:

  • прискорення підписання Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку для фінансування заходів з відновлення безпечних умов у Чорнобильській зоні відчуження та об’єктах поводження з радіоактивними відходами;
  • підтримки довгострокової безпечної експлуатації таких об’єктів.

"Україна дякує представникам кожної країни, яка є вкладником Міжнародного фонду для Чорнобиля РМСЧ, і окремо Норвегії та Великій Британії за підтримку розвитку Зони відчуження та дієву підтримку нашої держави у боротьбі з державою-агресором", – сказав замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький.

В повідомленні розповіли, що у засіданні Асамблеї також взяли участь представники Єврокомісії, Міжнародного агентства з атомної енергії, Бельгії, Німеччини, США, Франції та інші країни.

Нагадаємо, Україна отримала €15 мільйонів на відновлення Чорнобильської зони від міжнародних донорів, а загальні надходження мають сягнути €225 мільйонів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9338 "Про розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи". Це створює підґрунтя для перетворення Зони відчуження на Зону відродження.