Україна на COP27 запобігла спробам рф легалізувати окупацію територій shutterstock

Україна на COP27 запобігла спробам рф легалізувати окупацію територій

Катерина Бєлоусова

Російська делегація не зробила жодної заяви у відповідь

Українська делегація на Кліматичному саміті ООН COP27 запобігла черговій спробі росії щодо “гібридної” легалізації незаконної анексії та окупації української території.

Замміністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань євроінтеграції Світлана Гринчук заявила про неприпустимість подання рф звітності з викидів парникових газів з окупованих територій України, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

В повідомленні зазначили, що під час відкриття COP27 багато уваги було присвячено питанню підтримки України, засудженню військової агресії кремля та її наслідків для довкілля та клімату.

Грінчук заявила про неприпустимість подання рф звітності з викидів парникових газів, які містять статистику Криму та міста Севастополя чи інших тимчасово окупованих територій України, посилаючись на відповідну резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

“Військова агресія рф проти України підриває зусилля всього світу щодо протидії зміни клімату. Ми ніколи не допустимо використання кліматичного майданчика ООН для “гібридної” легалізації анексії та окупації української території”, – наголосила вона.

В повідомленні зазначили, що на підтримку України військову агресію росії засудили представники Євросоюзу, Великої Британії, Австралії, Канади, Японії, США, Норвегії, Ізраїлю та Ісландії.

“Враховуючи потужну підтримку української позиції та готовність залу прийняти українське рішення, російська делегація не зробила жодної заяви у відповідь, і за принципом мовчазної згоди його підтримала”, – розповіли в пресслужбі Міндовкілля.

Нагадаємо, Україна на COP27 представить низку ініціатив, пов’язаних із повномасштабним вторгненням росії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на COP27 вперше відкриється Український павільйон, щоб привернути якомога більше уваги до питання "зеленої" відбудови країни.

Читайте також
Експерти розповіли, чому COP досі не вдалося розв'язати проблему зміни клімату
Експерти розповіли, чому COP досі не вдалося розв'язати проблему зміни клімату

Вони запропонували альтернативні варіанти організації міжнародних перемовин

Україна на COP29: у Міндовкілля розповіли про плани та очікування
Україна на COP29: у Міндовкілля розповіли про плани та очікування

Найбільша кліматична подія року збере до 100 тис. делегатів зі 190 країн світу

СОР29 відбудеться у Баку у листопаді: у центрі уваги – фінанси
СОР29 відбудеться у Баку у листопаді: у центрі уваги – фінанси

Делегати від країн обговорять створення прозорої системи для відстеження виділених коштів і напрямків їхнього використання

Триває Боннська конференція з питань зміни клімату: чому вона важлива
Триває Боннська конференція з питань зміни клімату: чому вона важлива

Розповідаємо про найважливіші цілі цього заходу