Україна на 9 місці в світі за кількістю відходів і продовжує купувати сміття shutterstock.com

Україна на 9 місці в світі за кількістю відходів і продовжує купувати сміття

Катерина Білоусова

Україна витрачає мільйони доларів на сортовані сміття з-за кордону

Україна щорічно виробляє близько 448 млн тонн небезпечних відходів - це найбільший показник в світі. А в перерахунку загальної кількості відходів на душу населення ми на 9 місці - 10,6 метричних тонн щорічно.

При цьому країна переробляє всього лише 3,2% усіх відходів, повідомляє USA Today , посилаючись на дослідження 24/7 Tempo.

Через низьке сортування в Україні недостатньо сировини для сміттєпереробних заводів. Тому підготовлений пластик доводиться закуповувати з-за кордону.

Велика частина пластика вже півстоліття потрапляє на смітник або в світовий океан. На думку експертів його переробка на нові речі - єдиний спосіб зберегти природу і здоров'я людей. Інакше він буде розкладатися сотні років.

Українці все ще викидають пластик, тому країна змушена закуповувати його у Філіппін і Тунісу на кілька мільйонів доларів на рік, щоб налагодити постійну роботу сміттєпереробних заводів, повідомляє tochka.net.

Пластик перед переробкою потрібно попередньо промити, видалити етикетки, висушити і спресувати. Знайти найближчий жовтий контейнер або пункт прийому, можна на картах всеукраїнського молодіжного руху Let's do it Ukraine або Міністерства екології та природних ресурсів . Також на сайтах можна залишити звернення про стихійне звалище або будівельне сміття.

При здачі пластика на станцію переробки активісти радять перевірити, які види пластика там приймають. Всього існує 7 видів пластику:

  1. Поліетилентерефталат (PET, ПЕТ) — найпопулярніший вид пластику, з якого виробляють пляшки, одяг, посуд, упаковку для соусів і косметики.
  2. Поліетилен високої щільності (HDPE, ПВП або ПЕНД) — непрозорий, жорсткий і міцний пластик, з якого виготовляють труби, пляшки для молока і побутової хімії, піддони, бочки, пакети, іграшки.
  3. Полівінілхлорид (PVC, ПВХ) — ще більш міцний термопластичний пластик, з якого роблять вікна, натяжні стелі, покриття для підлоги, шпалери, автомобільний пластик.
  4. Поліетилен низької щільності (LDPE, ПВД) — пакети, харчова плівка, кришки і пластикові упаковки.
  5. Поліпропілен (PP, ПП) — термостійкий матеріал, з нього виробляють одноразові шприци, стаканчики для йогурту, кришки для пляшок.
  6. Полістирол (PS, ПС) — з нього роблять одноразовий посуд, квіткові горщики, баночки для ліків. Спінений полістирол годиться для пінопласту і контейнерів для яєць.
  7. Інші види пластика (Other, інше) — полікарбонат, поліамід і інші види, які в перші шість груп не увійшли, або їх поєднання. Це можуть бути упаковки для сиру, кави або корму для тварин.

Деякі компанії використовують біорозкладаний пластик. Він розпадається протягом півроку і складається з жирів, крохмалю та іншої біомаси. Для масштабного виробництво такого матеріалу доведеться розширять сільськогосподарські території за рахунок лісів і степів.

Як повідомляла ЕкоПолітики раніше, у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 6077 "Про обмеження виробництва і обігу пластикової продукції одноразового використання на території України".

Читайте також
У Вінниці почали випускати "водневе" газове обладнання
У Вінниці почали випускати "водневе" газове обладнання

В Україні виробляють обладнання, здатне працювати з газоводневою сумішшю (H2 ready), для поточних потреб зовнішнього ринку та під перспективу вітчизняного виробництва водню

Мільйон робочих місць: ЄС представив план "зеленого" переходу економіки
Мільйон робочих місць: ЄС представив план "зеленого" переходу економіки

"Зелений" перехід може створити додатково 1 млн робочих місць до 2030 року

Не проблеми, а мільярди до ВВП: екологи закликали владу змінити підхід до поводження з відходами
Не проблеми, а мільярди до ВВП: екологи закликали владу змінити підхід до поводження з відходами

Більшість промислових відходів може стати сировиною будівельній та дорожній галузі

Рейтинг ТОП-10 компаній України, що впроваджують "зелені" технології
Рейтинг ТОП-10 компаній України, що впроваджують "зелені" технології

Вони пішли "зеленим" шляхом, бо розвивають екологічно відповідальний бізнес, орієнтований на декарбонізацію, збереження клімату й ресурсів для майбутнього людства