Україна щорічно виробляє близько 448 млн тонн небезпечних відходів - це найбільший показник в світі. А в перерахунку загальної кількості відходів на душу населення ми на 9 місці - 10,6 метричних тонн щорічно.
При цьому країна переробляє всього лише 3,2% усіх відходів, повідомляє USA Today , посилаючись на дослідження 24/7 Tempo.
Через низьке сортування в Україні недостатньо сировини для сміттєпереробних заводів. Тому підготовлений пластик доводиться закуповувати з-за кордону.
Велика частина пластика вже півстоліття потрапляє на смітник або в світовий океан. На думку експертів його переробка на нові речі - єдиний спосіб зберегти природу і здоров'я людей. Інакше він буде розкладатися сотні років.
Українці все ще викидають пластик, тому країна змушена закуповувати його у Філіппін і Тунісу на кілька мільйонів доларів на рік, щоб налагодити постійну роботу сміттєпереробних заводів, повідомляє tochka.net.
Пластик перед переробкою потрібно попередньо промити, видалити етикетки, висушити і спресувати. Знайти найближчий жовтий контейнер або пункт прийому, можна на картах всеукраїнського молодіжного руху Let's do it Ukraine або Міністерства екології та природних ресурсів . Також на сайтах можна залишити звернення про стихійне звалище або будівельне сміття.
При здачі пластика на станцію переробки активісти радять перевірити, які види пластика там приймають. Всього існує 7 видів пластику:
- Поліетилентерефталат (PET, ПЕТ) — найпопулярніший вид пластику, з якого виробляють пляшки, одяг, посуд, упаковку для соусів і косметики.
- Поліетилен високої щільності (HDPE, ПВП або ПЕНД) — непрозорий, жорсткий і міцний пластик, з якого виготовляють труби, пляшки для молока і побутової хімії, піддони, бочки, пакети, іграшки.
- Полівінілхлорид (PVC, ПВХ) — ще більш міцний термопластичний пластик, з якого роблять вікна, натяжні стелі, покриття для підлоги, шпалери, автомобільний пластик.
- Поліетилен низької щільності (LDPE, ПВД) — пакети, харчова плівка, кришки і пластикові упаковки.
- Поліпропілен (PP, ПП) — термостійкий матеріал, з нього виробляють одноразові шприци, стаканчики для йогурту, кришки для пляшок.
- Полістирол (PS, ПС) — з нього роблять одноразовий посуд, квіткові горщики, баночки для ліків. Спінений полістирол годиться для пінопласту і контейнерів для яєць.
- Інші види пластика (Other, інше) — полікарбонат, поліамід і інші види, які в перші шість груп не увійшли, або їх поєднання. Це можуть бути упаковки для сиру, кави або корму для тварин.
Деякі компанії використовують біорозкладаний пластик. Він розпадається протягом півроку і складається з жирів, крохмалю та іншої біомаси. Для масштабного виробництво такого матеріалу доведеться розширять сільськогосподарські території за рахунок лісів і степів.
Як повідомляла ЕкоПолітики раніше, у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 6077 "Про обмеження виробництва і обігу пластикової продукції одноразового використання на території України".