Україна може замістити імпортований природний газ обсягом до 10 мільярдів м3 на рік завдяки розвитку виробництва біометану до 2030 року.
Щоб досягти такої енергонезалежності доведеться побудувати сотні біогазових заводів, у чому зацікавлені місцеві аграрії, повідомляє народний депутат від фракції "Слуга народу" член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду у Facebook.
Він підкреслив, що в Європі кількість біометанових заводів зросла у 10 разів за 10 років. В Україні у 2023 році мають побудувати 5 заводів із виробництва біометану та щонайменше ще 5 у 2024.
Зазначається, що відновлювальний газ біометан виробляють з відходів харчової промисловості, рослинництва і тваринництва. В Україні найбільшу кількість біометану можна генерувати з соломи зернових культур та стебел кукурудзи, які зазвичай залишаються на полях після жнив.
Гайду підкреслив, що Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель, отже і значний потенціал виробництва біогазу. Якщо вироблятиметься більше палива – його можна буде експортувати в ЄС використовуючи наявні газопроводи.
“Це дуже перспективно, бо Європа до 2050 року хоче відмовитись від використання природного газу, зокрема російського, – додав він. – Наш аграрний комітет зацікавлений у розвитку виробництва біометану, тож працюємо над відповідними законопроєктами. Сподіваємося на підтримку від наших колег з енергетичного комітету.”
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн уклали меморандум щодо стратегічного партнерства у сфері відновлюваних газів, а саме – водню та біометану.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Регіональна газова компанія (РГК) видала технічні умови на підключення біометанового заводу ТОВ "Галс Агро" у Чернігівській області та замовила для нього виробництво газового обладнання на одному із заводів RGC Production.