Потрібно відтермінувати початок виконання Національного плану щодо скорочення викидів до 2025 року, коли Україна вже буде інтегрованою в європейську енергосистему.
У цьому переконаний голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков, передає ПравдаТут.
"Не змінювати терміни дії Національного плану, а відтермінувати початок реалізації. Ми кажемо, що ми відтерміновуємо, і ми вкладаємо всі вимоги з 2025 року. От ми у 2022-му інтегруємося (в ENTSO-E — Ред.), два роки ми беремо на себе такі організаційні питання з великими інвесторами, і з 2025-го ми починаємо реалізовувати Національний план зі скорочення викидів", — сказав Плачков.
Він наголосив, що після інтеграції України в європейську енергосистему прийдуть інвестори, що будуть зацікавлені в розвитку енергогалузі України й інвестують в її екомодернізацію, на яку сьогодні грошей немає.
"Що буде означати інтеграція української енергосистеми в ENTSO-E? Це буде означати те, що в Україну прийдуть інвестори, великі енергетичні європейські компанії", — пояснив Плачков.
За його словами, Європа нині скорочує виробництво електроенергії, і Україна вже найближчим часом може стати ключовим майданчиком для експорту струму в країни ЄС.
"Україна поряд, і вона може стати тим плацдармом, тією базою для виробництва електроенергії, до того ж у нас усе є. У нас є високовольтні лінії, ще побудовані багато років тому, які можуть забезпечити 5300 мегаватів експорту електроенергії. І вони (інвестори — Ред.) будуть зацікавлені, наприклад, на майданчику Трипільської ГРЕС замість цих застарілих блоків побудувати нові, із сучасними системами екологічного очищення. А чому їх цікавитиме цей майданчик? А тому, що там усе готово. Є майданчик, є розподільний пристрій, є лінії електропередач, якими вони зможуть продавати електроенергію як в Україні, так і транспортувати в Європу", — вважає Плачков.
Раніше ЕкоПолітика розповідала про п'ять нових механізмів, які розвиватимуть ринок електроенергії в Україні.