"Україна без сміття" знову приймає на переробку тари з-під засобів побутової хімії

"Україна без сміття" знову приймає на переробку тари з-під засобів побутової хімії Shutterstock

Олекса Франко

Йдеться про всі пляшки, які мають маркування "PET-1"

З 1 червня 2021 року громадська організація "Україна без сміття" знову почала приймати на переробку використані тари з-під засобів побутової хімії.

На утилізацію можна здати паковання з маркуванням "PET-1".Про це йдеться в повідомленні ГО на сторінці у Facebook.

Що саме прийматиме УБС

Це всі пляшки з-під засобів побутової хімії, які мають маркування "PET-1": і кольорові, і прозорі. Водночас в організації додають, що обгортки, кришечки, ковпачки й дозатори можна лишати. "Для цієї тари буде окремий біґ-беґ", — пояснили в дописі.

Що буде далі з вторсировиною

"Тепер ваші пляшечки з-під шампунів, гелів для душу, кондиціонерів тощо стануть цінним вторинним матеріалом. Ми віддаватимемо їх нашому партнеру-заготівельнику", — розповіли екоактивісти.

Уточнюється, що вторсировину подрібнять на флекс — своєрідні "пластикові пластівці", з яких можна робити нові синтетичні волокна. Флекс продадуть підприємствам, які використають їх як додатковий матеріал для створення євро-рубероїду, бітумної черепиці тощо.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні проведуть конкурс зі збору пластику. Для участі потрібно зареєструватися до 15 червня.

Читайте також
Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції
Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції

Споруду збудували для трафіку важкої техніки до ділянки будівництва вітрової електростанції у горах

Справа Національного військового кладовища в Мархалівському лісі — знову у Верховному Суді
Справа Національного військового кладовища в Мархалівському лісі — знову у Верховному Суді

Ще на початку року інституція визнала незаконною зміну цільового призначення лісу під будівництво

Відстріл тварин у заповіднику — незаконний: активісти виграли суд проти Хмельницької ОВА
Відстріл тварин у заповіднику — незаконний: активісти виграли суд проти Хмельницької ОВА

Адміністрація навіть не конкретизувала види тварин, фактично дозволивши вбивство на розсуд мисливців

Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій
Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій

В ОДА навіть пішли на порушення закону, не надаючи ні зауважень, ні схвалення клопотань