У Києві громадська організація "Україна без сміття" (УБС) протягом 7-9 січня безплатно прийме від населення небезпечні відходи.
Про це повідомили на сторінці організації в соціальній мережі "Фейсбук".
Які відходи прийматимуть
- батарейки (пальчикові, мізинчикові та літій-іонні) — до 20 шт. за один раз;
- ртутовмісні лампи — до 5 шт. за один раз;
- цілі (непошкоджені) ртутні термометри — не більш ніж 3 шт. за один раз.
Команда УБС наголосила, що лампи й термометри приймають цілі й попередньо запаковані в цупку картонну коробку або пластиковий футляр. Водночас Li-Ion батарейки треба щільно обклеїти скотчем, щоб вони не займалися, контактуючи з іншими батарейками.
На станції треба звернутися до консультанта в помаранчевій жилетці, який огляне все принесене на утилізацію.
"Чисте, ціле, сухе — сортувальні канони незмінні. Робимо все, щоб прийом небезпечних відходів був максимально безпечним і для команди станції, і для відвідувачів", — зазначили в організації.
Також нагадали, що небезпечні відходи прийматимуть тільки від фізичних осіб. Юридичним особам порадили звертатися безпосередньо до підприємства-утилізатора.
Окрім того, команда УБС розповіла й про те, що робити з битими/пошкодженими ртутовмісними лампами й термометрами. Передусім розбитих ламп і термометрів не можна торкатися голіруч. А кульки ртуті потрібно акуратно зібрати в пакетик чи скляну банку з водою та щільно закрити. Опісля треба ретельно оглянути приміщення, де розбилися ртутовмісні предмети: посвітити ліхтариком під меблями, чи не закотилася ртуть туди. Під час цього до кімнати не можна допускати дітей чи домашніх тварин.
Наступний крок — якнайшвидше зателефонувати за номером 101, якщо розгубилися й не знаєте, як діяти. Там уже мають проконсультувати й допомогти правильно утилізувати розбиті термометри й лампи.
Раніше ЕкоПолітика писала, що ГО "Україна без сміття" запропонувала отримати книжку в обмін на макулатуру.