У житомирській річці Тетерів виявили масову загибель риби Shutterstock

У житомирській річці Тетерів виявили масову загибель риби

Людмила Гончаренко

На березі виявлено близько 500 особин риб різних видів

У п'ятницю, 24 вересня, ДЕІ Поліського округу, здійснивши обстеження берегів річки Терерів, виявила загибель близько 500 особин риб різних видів. Орієнтовна сума збитків за загибель водних біоресурсів складає понад 500 тисяч гривень.

Про це повідомляє голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований на своїй Facebook-сторінці.

В той же час Держекоінспекція отримала повідомлення про зупинення перекачування нечистот з двох каналізаційно-насосних станцій КП "Житомирводоканал". Як наслідок неочищені стічні води потрапили до річки Кам’янка, яка впадає в річку Тетерів.

Інспекторами вже відібрані проби води у річках Путятинка, Кам’янка та Тетерів, будуть проведені лабораторні дослідження для встановлення концентрацій забруднюючих речовин. Після завершення експертизи та точного розрахунку збитків ДЕІ передасть матеріали обстеження до правоохоронних органів, що мають встановити, чи причетна діяльність КП "Житомирводоканал" до замору риби.

До речі, за останні 2 місяці комунальне підприємство вже вп’яте забруднює водні об’єкти Житомирщини. Востаннє аварійна ситуація, що призвела до скиду неочищених стічних вод, сталась на водоканалі минулого тижня. За факти забруднення водних об’єктів на КП "Житомирводоканал" було відкрите кримінальне провадження.

Держекоінспекція наполягатиме на перекваліфікуванні злочину з частини 1 на частину 2 ст. 242 Кримінального кодексу, щоб забезпечити більш суворе покарання для підприємства з огляду на систематичність порушень та завдану довкіллю шкоду.

Нагадаємо, ЕкоПолітика повідомляла про те, як КП "Житомирводоканал" систематично здійснює скид неочищених стічних вод у річку Тетерів.

Читайте також
Держекоінспекція отримала повноваження контролювати забруднення моря
Держекоінспекція отримала повноваження контролювати забруднення моря

Згідно з постановою у разі виявлення скидання із судна забруднюючих речовин, Адміністрація рибного порту повідомляє про цей факт Держекоінспекцію

Спиртзавод на Полтавщині завдав мільйонних збитків довкіллю
Спиртзавод на Полтавщині завдав мільйонних збитків довкіллю

На підприємстві здійснювалась наднормативна генерація низки небезпечних речовин

Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року
Збитки на мільярди: Держекоінспекція підбила підсумки за три квартали 2021 року

Засмічення та забруднення земель залишається однією з найзбитковіших для довкілля проблем

На Житомирщині за день висадили один мільйон дерев 
На Житомирщині за день висадили один мільйон дерев 

Висаджені у землю молоді дерева і зелені паростки згодом стануть лісом