Фото – У Житомирі відкрили біолабораторію зі створення екологічних речей. Фото та відео Суспільне

У Житомирі відкрили біолабораторію зі створення екологічних речей. Фото та відео

Олена Яценьо

Гуртківці навчилися створювати тверду плівку із чайного гриба, з якої можна робити гаманці, пакети та інше

Житомирянин Олег Земнухов створив біолабораторію та гурток на її базі, в якому навчає дітей створювати екологічні речі, здатні в майбутньому замінити пластик у побуті.

Біолабораторія та гурток запрацювали приблизно місяць тому, йдеться в сюжеті "Суспільного".

За словами засновника, нині лабораторія поки що перебуває на стадії формування.

"Ми розпочали свою роботу з розведення бактеріальної культури, яку всі знають як чайний гриб. Насправді ж чайний гриб — це не гриб, а симбіоз бактерії та дріжджів. Це "жива" лабораторія, де ми вирощуємо матеріали, досліджуємо зміни, якість тих матеріалів, з якими працюємо", — розповів Земнухов.

Фото – У Житомирі відкрили біолабораторію зі створення екологічних речей. Фото та відео

У гуртку "Біодизайн" на базі лабораторії діти навчилися створювати тверду плівку із чайного гриба. Керівник гуртка зазначив, що із цього матеріалу можна робити гаманці, взуття, сумки та пакети.

Юний гуртківець Святослав розповів журналістам, як відбувається процес вирощування гриба.

"Ми беремо чайний гриб, закладаємо його до тари й починаємо пшикати солодким чаєм. Так він у нас виростає. Я цим займаюся, щоб у майбутнього покоління не було пластику", — пояснив хлопчик.

Фото – У Житомирі відкрили біолабораторію зі створення екологічних речей. Фото та відео

Далі, за словами біодизайнера, у чайний гриб вживлюють волокна, наприклад з листя дерев.

"Прогресивні країни вже забороняють пластикові вироби, потихеньку виводячи їх з обігу. Але потрібна альтернатива пластикових виробів. Цим і займаються біодизайнери, які знаходять альтернативні матеріали, які не шкідливі, а дружні до природи. Потрібно створювати такі лабораторії для дітей, щоб популяризувати таке світосприйняття та екологічного мислення", — резюмував дослідник.

Фото – У Житомирі відкрили біолабораторію зі створення екологічних речей. Фото та відео

Раніше ЕкоПолітика писала, що в Херсоні школярі перетворюють пластикові кришечки на дизайнерські речі.

Нагадаємо, що студенти з Німеччини Лобке Бекфельд і Йоганна Гегемеєр-Кюртен розробили екологічні пакети із фруктової шкірки, які зручні в користуванні та не шкодять довкіллю.

Читайте також
Фото – “Аврора” встановила сонячні панелі на 26 млн грн: яка вигода?
“Аврора” встановила сонячні панелі на 26 млн грн: яка вигода?

Влітку мережа Аврора на 100% забезпечує себе енергією від сонячних панелей

Фото – Ferrexpo стала єдиною компанією України, яка потрапила до переліку кліматичних лідерів Європи
Ferrexpo стала єдиною компанією України, яка потрапила до переліку кліматичних лідерів Європи

Це вже не перша така відзнака для цього провідного виробника залізорудних окатків у Європі

Фото – Україна знову отримала “двійку” від ЄС за роботу над питаннями довкілля
Україна знову отримала “двійку” від ЄС за роботу над питаннями довкілля

Європейський Союз очікує певних кроків від української влади навіть під час війни

Фото – Українець став одним із трьох фіналістів Премії для молодих винахідників
Українець став одним із трьох фіналістів Премії для молодих винахідників

9 липня він побореться за перемогу з голландською фіналісткою та командою з Тунісу