У понеділок, 20 вересня, у Житомирі заклали символічну капсулу у вже зведений фундамент одного з цехів майбутнього заводу з глибокої переробки твердих побутових відходів (ТПВ).
Він стане першим сміттєпереробним заводом в Україні, повідомила пресслужба Житомирської міськради.
"Цей об’єкт дуже важливий для Житомира з багатьох аспектів, перш за все це захист довкілля. У Європі майже не залишилося країн, де не переробляли б сміття. А в Україні ми будемо першими", — сказав міський голова Житомира Сергій Сухомлин.
Як розповіли в міськраді, завод буде перероблювати 85 тисяч тонн сміття на рік, створить понад 200 робочих місць і залучить мільйонні інвестиції.
Проєктна потужність заводу передбачає цех для компостування (виготовлення добрив), лінію для сортування за фракціями (скло, пластик та інше), переробку гілля та інших видів негабаритного сміття, виробництво RDF-палива.
"Окрім екологічного аспекту, у нас вибудувана стратегія, щоб через декілька років повністю відійти від газу. Будівництво чотирьох ТЕЦ, яке планується в Житомирі, дозволить закрити на 70% потреби теплокомуненерго. У нас ще залишається 30%: і от 35-38 тонн RDF, яке буде вироблятися на цьому заводі, це якраз еквівалент приблизно 18 млн кубів газу", — додав Сергій Сухомлин.
Житомирський мер також зауважив, що потужностей заводу вистачить і на переробку сміття сусідніх громад. Однак самостійно підприємство не зможе укладати угоди, дозвіл надаватиметься виконкомом.
Зазначається, що обладнання на житомирський сміттєпереробний завод постачає хорватська компанія Tehnix, яка побудувала в Європі вже 60 таких заводів.
"Після повноцінного запуску заводу навантаження на полігон зменшиться щонайменше вшестеро", — зазначив Сергій Сухомлин.
Зауважимо, що міське сміттєзвалище збудували 1957 року. Нині на полігоні захоронено понад 16 мільйонів тонн відходів.
Раніше ЕкоПолітика писала, що будівництво заводу з перероблювання сміття в Житомирі планували розпочати ще в травні.