У Житомирі половину потужностей однієї з біоТЕЦ на 40 МВт, яка мала повністю працювати на трісці, переведуть на пальне з відходів RDF з місцевого сміттєпереробного заводу.
Про це розповів заступник міського голови Житомира Сергій Кондратюк, повідомляє Енергореформа.
"Нам вдалося переконати інвесторів цієї ТЕЦ, щоб вони працювали і на RDF. Ми виходили з того, що в Житомирі вже є побудований сміттєпереробний завод, який у будь-якому разі вироблятиме RDF і повезе його на продаж. Навіщо його продавати далеко, якщо ми можемо використовувати його на місці?" – пояснив Кондратюк.
Він зазначив, що проєктна потужність передбачає 10 МВт електроенергії. Проте наразі невідомо, коли сміттєпереробний завод зможе виробляти необхідні обсяги RDF.
"В процесі тестової експлуатації стало зрозуміло, що він не може дати параметрів, які було заявлено під час проєктування: 85% перероблення і 15% повернення на полігон. Тому буде докуплено обладнання, щоб увійти в параметри. Нині майже 35% "хвостів залишається", – сказав Кондратюк.
За його словами, найімовірніше, причиною відхилень є морфологічний склад сміття, більша частина якого – органічні відходи. Тому необхідно дослідити цей морфологічний склад та поліпшити параметри перероблення.
Зазначається, що обсяги RDF-сировини з заводу дозволять замістити 20 млн м3 природного газу за рік.
Нагадаємо, у лютому у Житомирі запрацювала перша черга сміттєпереробного заводу, де глибина переробки сягає 40-45%. Це перший в Україні сміттєпереробний завод збудований на гроші приватних інвесторів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Полтаві планують реалізувати проєкт еколого-енергетичної переробки сміття, що передбачає спалювання 150-200 тисячі тонн твердих побутових відходів на рік для виробництва тепла та електроенергії.