У Луцькій громаді в усіх школах встановили по чотири термозберігаючі компостери з пропілену об’ємом 1800 літрів.
Це дозволить переробляти харчові відходи з кухні, скошену влітку траву та опале листя, а також заощадить кошти шкіл за вивіз сміття, повідомляє Суспільне.
Начальниця міського відділу екології Оксана Лисак розповіла, що у громаді працює 37 шкіл, а контейнери встановили у 36. Адже вечірня школа відмовилася від участі у проєкті через те, дуже маленька.
Вона зазначила, що 20 компостерів придбали за грантові гроші. Решту, 16, за природоохоронні кошти міського бюджету. Вони вартували 77 тисяч гривень.
Директорка ліцею №22 Лариса Кучер розповіла, що у закладі компостують органіку протягом двох років. Однак раніше використовували саморобні деревʼяні конструкції. Компост у школі використовують для підживлення дерев та квітів.
"Нещодавно ми обрізували небезпечні дерева, які могли нести загрозу. Ми їх зрізали, а гілочки переробили, і відповідно ці гілочки будемо закладати. Гілочки закладаються на дно, далі ми будемо листя гребти, квітники прибирати", — розповіла педагогиня Наталія Мосюк, яка координує процес компостування.
Лисак додала, що у 2022 році компостери встановили в усіх дитячих садочках громади.
Нагадаємо, на Волині у Горохівській громаді у 10 школах та садочках встановили контейнери для сортування сміття.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Луцьку на станції компостування виростили врожай зелені, а також огірків та помідорів.