У Вінницькій області на незаконній вирубці встановили рекорд

У Вінницькій області на незаконній вирубці встановили рекорд shutterstock
Олена Яценьо

Збитки сягнули 37 мільйонів гривень

На території Гайсинського лісництва у Вінницькій області інспектори виявили незаконну вирубку 5 388 дерев.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України.

Збитки довкіллю оцінили в понад 37 мільйонів гривень — це найбільше за результатами перевірок у період із 6 до 12 серпня 2021 року.

Нині через масове вирубування на території ДП “Гайсинське лісове господарство” співробітники Держекоінспекції готують матеріали для передачі до правоохоронних органів.

Також фахівці викрили незаконні вирубки дерев у ДП "Тульчинський райагроліс", що теж на Вінниччині: там знищено майже 400 дерев, за що підприємству висунули претензію на відшкодування 4,5 мільйона гривень.

Іще майже 8,8 мільйона гривень збитків ДЕІ розрахувала за незаконний видобуток будівельного піску ТОВ "Аква-Терм сервіс" у Луганській області.

Загалом із 6 до 12 серпня 2021 року територіальні органи ДЕІ здійснили 826 перевірок і склали 839 адміністративних протоколів про порушення. Сукупна сума збитків становить 48 мільйонів гривень.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на Луганщині упіймали браконьєрів, які незаконно рубали дерева. Сума завданого збитку перевищила 57 тисяч гривень.

Читайте також
Знищення столітніх дубів на Теремках: "План стійкості" став прикриттям для вирубки
Знищення столітніх дубів на Теремках: "План стійкості" став прикриттям для вирубки

Урядовий експеримент, на думку активістів, загрожує знищенням зелених зон по всій країні

На українському Півдні за три роки висадили 8000 га лісів: як на це впливає клімат
На українському Півдні за три роки висадили 8000 га лісів: як на це впливає клімат

Для створення лісів півдня України доводиться ретельно підбирати породи та роками доглядати за молодими насадженнями

Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні
Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні

Їх відновлення повсюдно стикається із бюрократією та нестачею коштів у громад

У київському озері Кирилівське виявили нові витоки нафтопродуктів
У київському озері Кирилівське виявили нові витоки нафтопродуктів

Це помітили під час очищення берегової лінії та рослинності