У Вінниці вперше облаштують декоративні луки замість газонів

У Вінниці вперше облаштують декоративні луки замість газонів facebook.com/irm.vinnytsia
Катерина Бєлоусова

Луки очищують повітря та не потребують поливу

У Вінниці комунальники засіяли перший декоративний лук замість традиційного газону на головній алеї Вишенського парку.

На ділянці висадили мікс з однорічних та багаторічних квітів, які здатні витримувати посуху, повідомляє комунальне підприємство "Інститут розвитку міста" у Facebook.

the-village.com.ua

В повідомленні розповіли, що на ділянці висадили насіння польського виробництва. Також лук допомагала облаштовувати ландшафтна дизайнерка.

Автори пояснили, що засівання луків подібне до засівання газону та передбачає зняття дернини, очистку ґрунту від кореневищ, каткування та полив, якщо немає дощів.

facebook.com/irm.vinnytsia

“З нетерпінням чекаємо перших сходів, адже є певні загрози: несприятливі погодні умови – холодний квітень і сухий травень – ускладнюють нам задачу. А ще нахабні голодні голуби, – розповіли автори. – Віримо, що разом досягнемо чудових результатів”.

facebook.com/irm.vinnytsia

В повідомленні пояснили, що заміна газонів на луки, окрім естетичної складової, має низку переваг, а саме:

  • рослини не потребують поливу та поглинають надлишкову воду від злив;
  • ефективно очищують повітря;
  • сприяють біорізноманіттю; 
  • підлягають косінню лише 1-2 рази на рік та не вимагають підживлення;
  • повертають справжню природу на міські вулиці.

Нагадаємо, у Києві у 2023 році висадять 25 декоративних луків з мінімальним скошуванням замість традиційних газонів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, британська природоохоронна організація Plantlife закликала садівників не стригти газон у травні задля збереження диких квітів, що дають бджолам нектар.

Читайте також
Планета як спільний дім: 22 квітня світ відзначає День Матері-Землі
Планета як спільний дім: 22 квітня світ відзначає День Матері-Землі

Благополуччя людства неможливе без збереження екосистем

Сибірка та зсуви ґрунту: у Вінницькій області протестують проти розробки кар’єра
Сибірка та зсуви ґрунту: у Вінницькій області протестують проти розробки кар’єра

Компанія спростовує всі закиди, посилаючись на відповіді від державних органів

Зубрів спасли від вимирання. Тепер вони рятують екосистеми та інших тварин
Зубрів спасли від вимирання. Тепер вони рятують екосистеми та інших тварин

Тварини допомагають утримувати вуглець та сприяють біорізноманіттю

Загроза для рідної флори та фауни: як виявлятимуть інвазійні види в Україні
Загроза для рідної флори та фауни: як виявлятимуть інвазійні види в Україні

Не притаманні нашій країні види можуть витіснити місцеві й зайняти їхню нішу в екосистемі