У Вінниці на трамвайному депо встановили потужну СЕС

У Вінниці на трамвайному депо встановили потужну СЕС

Катерина Бєлоусова

СЕС дозволить скоротити споживання електроенергії із загальної мережі на 100 тисяч кВт/год за рік

У Вінниці на даху трамвайного депо КП "Вінницька транспортна компанія" встановили сонячну електростанцію потужністю 100 кВт.

Це допоможе зекономити значну частину електроенергії, яку споживає підприємство, а також частково забезпечить його роботу під час ймовірних блекаутів, повідомляє Вінницька міська рада.

В повідомленні підкреслили, що встановлення СЕС також повністю відповідає Зеленому курсу, який Вінниця задекларувала на початку 2022 року.

Тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора КП "Вінницька транспортна компанія" Олександр Нечаєв розповів, що будівництво СЕС тривало 2 тижні. За цей час встановили 240 панелей загальною площею 1 150 м2.

"Встановлення електростанції дозволить забезпечити наше трамвайне депо безперебійною подачею електроенергії. З огляду на те, що взимку можуть бути проблеми в енергетичній системі України через ймовірні обстріли ворогом критичної інфраструктури, забезпечення транспортного депо джерелами відновлювальної енергетики є важливим. Адже громадський транспорт потрібно постійно обслуговувати та ремонтувати", – пояснив він.

У департаменті транспорту та міської мобільності наголосили, що основною перевагою встановлення електростанції є економія. СЕС дозволить скоротити споживання електроенергії із загальної мережі близько на 100 тисяч кВт/год на рік.

Нагадаємо, на даху одного з найбільших промислових заводів Вінниці GreenCool, що виробляє холодильне обладнання, встановили дахову сонячну електростанцію потужністю 600 кВт. СЕС зможе повністю забезпечувати роботу заводу у денний час протягом травня-вересня.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Виконавчий комітет Вінницької міської ради поширив часткову компенсацію витрат на придбання автономних зелених джерел живлення на субʼєктів малого та середнього підприємництва.

Читайте також