У Вінниці на даху лікарень та пологового будинку встановлять сонячні батареї

У Вінниці на даху лікарень та пологового будинку встановлять сонячні батареї shutterstock

Людмила Гончаренко

Фінансування планують здійснювати з бюджету Вінницької міської територіальної громади 

На сонячну енергію мають перейти одразу 5 закладів охорони здоров’я Вінницької МТГ. Їх планують оснастити сонячними електростанціями до 2023 року. 

Про це повідомляється на сайті Вінницької  міськради.

З метою зменшення споживання енергоресурсів з традиційних джерел енергії та скорочення викидів СО2 заклади охорони здоров’я та комунальні підприємства Вінницької МТГ планують перевести на сонячну енергію.

Фінансування робіт буде здійснюватись з бюджету громади. Орієнтовний обсяг фінансування – 4640,48 тис. грн.

На першому етапі реалізації цієї програми (2022-2023 рр.) заплановано будівництво дахових сонячних електростанцій для власних потреб у п'яти закладах охорони здоров'я:

  • Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька міська клінічна лікарня №1
  • Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька міська клінічна лікарня "Центрі матері та дитини"
  • Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька міська клінічна лікарня №3"
  • Комунальне некомерційне підприємство "Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1"
  • Комунальне некомерційне підприємство "Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево – судинної патології".

"Встановлення власного джерела живлення з приєднанням до внутрішніх електричних мереж споживача дозволяє значно заощаджувати кошти на закупівлю електричної енергії, крім цього дає змогу зменшити залежність від природних монополістів – операторів систем розподілу", – зазначено в проєкті рішення.

Як писала ЕкоПолітика раніше, у Сумської області за кошти німецьких інвесторів збудували першу сонячну електростанцію.

Читайте також
Світові інвестори вклали близько $56 млрд в “зелені” технології у 2025 році
Світові інвестори вклали близько $56 млрд в “зелені” технології у 2025 році

Венчурні інвестиції, які складають частину фінансування кліматичних заходів, становитимуть близько $25 млрд до кінця 2025 року

Світове зростання відновлюваної енергетики все ще не відповідає кліматичним цілям, – звіт
Світове зростання відновлюваної енергетики все ще не відповідає кліматичним цілям, – звіт

У роботі над звітом “Глобальні переломні моменти” взяли участь 160 дослідників

Відновлювана енергетика 2025: аналіз та прогнози до 2030 року
Відновлювана енергетика 2025: аналіз та прогнози до 2030 року

Цьогорічний прогноз зростання "чистої" енергетики у період з 2025 до 2030 року дослідники знизили на 5% порівняно з попереднім роком

Уряд США блокує фінансування понад 200 екопроєктів на суму $7,6 млрд
Уряд США блокує фінансування понад 200 екопроєктів на суму $7,6 млрд

Більшість проєктів “чистої” енергетики скасовані у штатах, які не підтримали Трампа на виборах у 2024 році