У Вінниці будують сонячну електростанцію: вже інвестували 20 млн грн vmr.gov.ua

У Вінниці будують сонячну електростанцію: вже інвестували 20 млн грн

Валентина Гембарська

Максимальна потужність підстанції буде складати 850 кВт у яскраву сонячну погоду

У Вінниці компанія "Аврора" завершила першу чергу будівництва дахової сонячної електростанції на базі свого розподільчого центру. Інвестиції склали 20 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької міськради.

Уже тривають роботи по підключенню. Потужність електростанції наразі складатиме 350 кВт, а в майбутньому збільшиться до 850 кВт.

Зазначається, що у 2020 році Вінниця задекларувала Зелений курс. А 2023 рік став революційним для міста в сфері зеленої енергетики. За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, місцевий бізнес дуже потужно почав розвивати відновлювані джерела енергії саме в 2023, сприяючи декарбонізації економіки.

"Але зараз це ще й накладається на економічну складову, адже встановлення ВДЕ – це вигідно в економічному плані. За 2023 рік ми вже маємо понад 30 компаній, які впровадили цю систему. Загальна потужність складає понад 7 МВт і ця тенденція буде зростати й надалі. Варто зауважити, що європейський та світовий ринки вимагають одну зі складових – готову продукцію, вироблену за рахунок зеленої енергетики. Переконаний, що цим шляхом підуть й інші підприємства, які займаються експортом. Це великий пул в Україні, а Вінниця займає лідерську позицію, бо наші підприємства відгукуються і працюють над розвитком зеленої енергетики. Йдеться про такі компанії, як Рошен, Грінкул, Аврора, Вінницька харчосмакова фабрика, Солодка мрія", — говорить Очеретний.

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила на законодавчому рівні можливість продавати надлишки електроенергії. Відповідний механізм вже сприяє розвитку розподіленої генерації та забезпечує проведення зеленої трансформації енергетики.

Заступник генерального директора компанії “Аврора” Василь Гошовський розповідає, що будівництво сонячної електростанції відбувається в дві черги, адже обсяг інвестицій досить великий. Цьогоріч завершили першу чергу проєкту і вже за декілька днів цю електростанцію підключать до мережі.

"Максимальна потужність нашої підстанції буде складати 850 кВт за умови яскравої сонячної погоди. За рахунок цього ми зможемо замістити 30% власного споживання. Наразі щогодини ми споживаємо приблизно 150-200 КВт і в разі надлишку зможемо продавати в мережу і відповідно заміщати інші види електроенергії, як от, наприклад, вугільну, якої в Україні зараз і так дефіцит", – пояснює він.

Як повідомляла ЕкоПолітика, на Закарпатті на даху будівлі Дубівської селищної ради встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт.

Читайте також
В Одесі ОСББ за кошти держави встановило СЕС на свій будинок
В Одесі ОСББ за кошти держави встановило СЕС на свій будинок

Мешканці об’єднання отримали співфінансування цього проєкту за програмою “ГрінДІМ”

“Нафтогаз” допомагає встановлювати СЕС на українських медзакладах 
“Нафтогаз” допомагає встановлювати СЕС на українських медзакладах 

Загалом 9 лікарень отримають резервні джерела електропостачання

На Івано-Франківщині ще один водоканал отримуватиме резервне живлення від СЕС
На Івано-Франківщині ще один водоканал отримуватиме резервне живлення від СЕС

Згодом геліостанції планують встановити й на інших об’єктах підприємства

В Іспанії створили фотоелемент із революційним ККД у 60%
В Іспанії створили фотоелемент із революційним ККД у 60%

Робота над винаходом тривала протягом 15 років