На Закарпатті на даху селищної ради встановили сонячні панелі dubove.gov.ua

На Закарпатті на даху селищної ради встановили сонячні панелі

Валентина Гембарська

Гібридна установка дорожча, але більш надійна — з вищою енергетичною ефективністю

На Закарпатті на даху будівлі Дубівської селищної ради встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт.

Про це сказано на сайті громади. Зазначається, що станція є гібридною, оскільки така установка передбачає тепловий накопичувач електроенергії, а отже, робить будівлю селищної ради автономною та практично незалежною від справності роботи централізованої мережі.

"Більшість домових та всі промислові СЕС є мережевими, і в умовах відключень електроенергії не приносять користі громаді. Ми ж ставили собі за мету не продаж електроенергії у загальну мережу, а саме вироблення електроенергії для власного споживання та підвищення енергонезалежності бюджетної установи громади. Гібридна електростанція оснащена літієвими батареями, які накопичують енергію сонця та можуть давати живлення тоді, коли виникають перебої у центральній мережі. Це особливо важливо в умовах блекауту, адже селищна рада продовжує працювати та слугує пунктом незламності для жителів громади" – зазначає керівниця проєкту, виконавча директорка ГО "Екосфера" Катерина Станкевич-Коваль.

dubove.gov.ua

Варто зазначити, гібридними називають також електростанції, що поєднують два або більше видів відновлюваних джерел енергії (ГВЕС). Установка такої енергосистеми дорожча на ринку, та водночас більш надійна, з вищою енергетичною ефективністю.

Комунальні установи з власними ВДЕ розв’язують відразу кілька завдань:

  • зменшують навантаженість на загальну електромережу;
  • використовують чисту електроенергію, згенеровану з ВДЕ без шкоди для довкілля;
  • забезпечують себе постійною подачею електроенергії;
  • заощаджують кошти на енерговитрати з місцевого бюджету;
  • підвищують інституційну спроможність громади в цілому.

У межах проєкту "Підвищення енергобезпеки Дубівської територіальної громади" експерти працюють над розвитком локальної енергетичної політики. Зокрема в апараті селищної ради вже працює енергоменеджер, відповідальний за раціональне споживання енергоресурсів та впровадження енергоефективних заходів у підпорядкованих установах.

Важлива складова проєкту – це розробка робочою групою спільно з експертами "Програми підвищення енергонезалежності Дубівської тергромади до 2027 року". Документ передбачає впровадження низки заходів упродовж 5 років, спрямованих на скорочення споживання енергії у бюджетній сфері та покращення комфорту в установах бюджетної сфери. Кошти на енергоносії, заощаджені такими заходами, також будуть перенаправлятись для реалізації подальших заходів.

dubove.gov.ua

Екологічні експерти відзначають, що чим більше таких проєктів виникатиме в українських громадах, тим стійкішою ставатиме країна до зовнішніх енергетичних загроз.

Як повідомляла ЕкоПолітика, На Миколаївщині відновили 60% генеруючої потужності сонячної електростанції компанії "Ніко Солар" на 5,7 МВт, яку раніше зруйнували російські окупанти.

Читайте також
Сонячні електростанції рятують українців від відключень електроенергії вдень
Сонячні електростанції рятують українців від відключень електроенергії вдень

“Зелена” енергетика підставляє своє плече для допомоги енергосистемі

США різко збільшили мито на китайські сонячні панелі 
США різко збільшили мито на китайські сонячні панелі 

Китай негайно пообіцяв вжити заходів у відповідь

270 українських медзакладів отримають сонячні електростанції за 2023-2024 рр. – Андрій Герус
270 українських медзакладів отримають сонячні електростанції за 2023-2024 рр. – Андрій Герус

Близько чверті з них разом із електростанціями одержать також установки по зберіганню енергії