У Венеції через відливи та відсутність опадів частина каналів обміліла, а гондоли, водні таксі та машини швидкої допомоги не можуть ними пересуватися.
Фахівці екологічної групи Legambiente заявили, що італійські річки та озера не перший рік страждають від серйозної нестачі води, повідомляє The Guardian.
В матеріалі розповіли, що тижні сухої зимової погоди викликали занепокоєння, що Італія може зіткнутися з новою посухою. Влітку 2022 року країна та частина Європи зіткнулася з найбільшою посухою за останні 500 років. У 2022 році в Альпах випало менше половини снігової норми.
Зазначається, що наразі найдовша річка Італії По, яка протікає від Альп на північному заході до Адріатики, має на 61% менше води, ніж зазвичай у цю пору року. Країна перебуває в ситуації з дефіцитом води, який накопичувався з зими 2020-2021 років. Щоб “виправити” її необхідно 50 днів дощу.
Автори наголосили, що традиційними проблемами Венеції були повені. Обміління повʼязують з відсутністю дощу, високим тиском, повним місяцем і морськими течіями.
В матеріалі підкреслили, що рівень води на озері Гарда на півночі Італії впав до рекордно низького рівня, завдяки чому можна дістатися до невеликого острова Сан-Бьяджіо на озері відкритим шляхом.
“Упродовж 15 днів у західній Європі панує антициклон, який приносить помірні температури, що зазвичай спостерігаються наприкінці весни”, – додали автори.
За прогнозами метеорологів незабаром в Альпах випадуть необхідні опади та сніг.
Нагадаємо, влітку 2022 року Європа зіткнулася з найсильнішою за останні за пів тисячоліття посухою. Рівень води у річках знизився настільки, що на поверхню вийшли так звані голодні камені, які пророкують неврожай і голод, а робота річкового транспорту на окремих ділянках стала неможливою.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Італії оголосили надзвичайний стан у п’яти регіонах, оскільки інтенсивніші посухи та спека завдають шкоди сільському господарству та енергопостачання.