У Великобританії команда дослідників з університету Манчестера отримала грант EPSRC на спільний проєкт з Powerhouse Energy Group (PHE) щодо розробки нової технології отримання “зеленого” водню з синтез-газу.
Очікується, що це допоможе країні досягти 5 ГВт встановленої потужності до 2030 року, повідомляє Proactive.
Головний операційний директор PHE Пол Еммітт зазначив, що цей проєкт дозволить компанії наблизитися до подолання значних витратних бар’єрів завдяки інноваціям, щоб забезпечити нове покоління “зелених” енергетичних технологій.
"Піонерська технологія, якщо вона буде комерціалізована, дозволить швидше розгортати водень з низьким вмістом вуглецю. Проєкт має потенціал для значного зниження вартості вилучення водню з синтез-газу", – сказав він.
Керівник групи дослідників Амір Кешмірі, доцент кафедри обчислювальної динаміки рідини в університеті, сказав, що така співпраця дозволить Манчестерському університету бути в авангарді розробок високопродуктивних технологій, що змінюють правила гри, у новому секторі чистої водневої енергетики.
Нагадаємо, в Австралії науковці з Університету Мельбурна розробили технологію виробництва водню високої чистоти (99%) з повітря, мінімальна вологість якого має сягати 4%. Це може відкрити можливість виробництва водню в напівпосушливих регіонах, які мають найвищий потенціал сонячної та вітрової енергії.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в США Воднева коаліція Середнього Заходу, що складається з 7 штатів, прагне виробляти та використовувати H2 для кількох цілей декарбонізації, зокрема для вантажівок, вантажних суден і поромів Великих озер.