У сумській річці вміст нітритів зашкалює аж у 25 разів deisumy.gov.ua

У сумській річці вміст нітритів зашкалює аж у 25 разів

Олена Яценьо

У водоймі також перевищено біологічне споживання кисню і вміст заліза

Рейтинг найгіршої якості води в Сумській області очолила річка Стрілка, вміст нітритів у якій перевищив норму у 25,5 раза.

Про це за результатами аналізу проб поверхневих вод із річок Сумка, Стрілка та Косівщинського водосховища повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Сумщини.

Зазначається, що річка Стрілка побила власний рекорд за вмістом нітритів. Якщо зазвичай їхній вміст був більшим за норму в 7-10 разів, то цього разу в пробі зафіксовано перевищення у 25,5 раза.

Окрім того, у водоймі спостерігаються наднормове біологічне споживання кисню (БСК5) і вміст заліза.

Більш-менш нормальну якість води має річка Сумка, і то лише в районі с. Степанівка – там встановлено тільки перевищення рівня БСК5 у 2,8 раза.

Водночас у пробах, відібраних у середмісті Сум, показники помітно гірші. У них виявлено наднормовий вміст нітритів, який на деяких ділянках річища майже вшестеро вищий за ГДК.

У пробі води, яку відібрали з Косівщинського водосховища, встановлено майже 4-разове перевищення БСК5 та 1,5-разове перевищення нітритів.

Зауважимо, що перевищення деяких показників встановлено в порівнянні з граничнодопустимими концентраціями (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення.

"Така низька якість води сумських річок і водосховища може бути спричинена засміченням та розорюванням прибережних смуг, діяльністю сільськогосподарських підприємств, потраплянням до водойм неочищених або не досить очищених стічних вод тощо. Тож для порятунку водойм потрібен комплексний підхід, до якого з повною відповідальністю мають долучитися і громадяни, які живуть чи провадять свою діяльність уздовж берегових ліній", – зазначили в пресслужбі ДЕІ в Сумській області.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в Коростені Житомирської області рівень кишкової палички в річці Уж перевищив норму в 48 разів.

Нагадаємо також, що в Білоцерківському районі Київщини виявили значне перевищення вмісту кадмію в річці Рось. Концентрація цього токсичного елементу була вищою за норму в 11,3 раза.

Читайте також
На Вінниччині невідомі розчистили берег річки: в ДЕІ залишились незадоволені
На Вінниччині невідомі розчистили берег річки: в ДЕІ залишились незадоволені

Екологи звернулися із заявою про вчинення злочину до правоохоронців

Україна представила основні завдання у Стратегії ЄС для Дунайського регіону
Україна представила основні завдання у Стратегії ЄС для Дунайського регіону

Реалізація Стратегії допоможе покращити стан довкілля у Дунайському регіоні і наблизити євроінтеграцію України

Україна залучила міжнародну допомогу, щоб покращити стан Дністра
Україна залучила міжнародну допомогу, щоб покращити стан Дністра

Країни домовилися про спільне відновлення річки Дністер