У США розробили унікальну технологію виробництва “зеленої” сталі без водню shutterstock

У США розробили унікальну технологію виробництва “зеленої” сталі без водню

Катерина Бєлоусова

Це допоможе країнам, що розвиваються, виробляти власну "зелену" сталь

Компанія Boston Metal отримала $20 мільйонів від Міжнародної фінансової корпорації Світового банку (IFC) на розробку остаточної технології виробництва “зеленої” сталі за допомогою електролізу.

Технологія може використовувати низькосортну залізну руду та передбачає модульність виробництва, повідомляє CNBC.

В матеріалі підкреслили, що металургія відповідальна за 7-9% глобальних викидів вуглецю. Boston Metal з 2017 року розробляє технологію вуглецево-нейтральної металургії.

Зазначається, що такі інвестиції IFC є першим випадком, коли фінансування отримав стартап без доходів. 

“Це говорить про цінність, яку Світовий банк бачить у допомозі країнам з низьким рівнем доходу виробляти сталь без викидів вуглецю", – сказав директор IFC Вільям Зоннеборн.

Він пояснив, що з часом активне виробництво сталі буде відбуватися в країнах що розвиваються, а технологія Boston Metal дозволить їм запустити місцеве екологічне виробництво.

В матеріалі розповіли, що традиційне виробництво сталі відбувається у доменній печі за допомогою вугілля. А нова технологія пропонує електроліз розплавлених оксидів. Так електроенергія проходить через суміш оксиду заліза з низкою інших оксидів. Якщо у процесі використовується “зелена” енергія, то і вироблена сталь буде вуглецево-нейтральною.

“Процес нагадує батарею з позитивно зарядженим анодом і негативно зарядженим катодом, які спрямовують потік електрики”, – пояснили в CNBC.

Зазначається, що технологія передбачає використання аноду з унікального сплаву хрому та заліза, який не піддається корозії та може витримувати температуру до 1600°C. Побічним продуктом процесу є кисень.

В матеріалі додали, що електролізери можна буде збільшити до певного розміру і за потреби розмістити низку камер поруч одна з одною, щоб виробляти екологічно чисту сталь. Окрім того, таким способом можна буде виробляти олово, ніобій та тантал з металів, які вважаються відходами процесу видобутку.

Зазначається, що Boston Metal планує залучити близько $300 мільйонів на комерціалізацію проєкта та завершення розробки технології.  У 2026 році компанія планує вийти на промислові масштаби виробництва.

Нагадаємо, фахівці компанії EUROFER розробили мапу 60 ключових європейських металургійних проєктів із низьким викидом вуглецю, що відображає їхній потенціал скорочення викидів, потреби у фінансуванні та енергії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вчені з Бірмінгемського університету у Великобританії розробили дешевий технологічний процес для існуючих металургійних заводів, завдяки якому можна скоротити викиди приблизно на 90%.

Читайте також
В ЄС виробники сталі знайшли спосіб уникнути прийдешньої кризи від зеленого переходу
В ЄС виробники сталі знайшли спосіб уникнути прийдешньої кризи від зеленого переходу

Через будівництво DRI-заводу вартість тонни сталі підвищиться приблизно на €50

Китай планує розширити СТВ на металургію до 2025 року
Китай планує розширити СТВ на металургію до 2025 року

У Китаї металургійна промисловість уже включена в 6 із 8 регіональних вуглецевих ринків

Австралія може стати новим осередком зеленої металургії
Австралія може стати новим осередком зеленої металургії

Для виробництва однієї тонни зеленої сталі потрібно 3,6 МВт-год електроенергії

Близький Схід та Північна Африка можуть стати новим лідером зеленої металургії
Близький Схід та Північна Африка можуть стати новим лідером зеленої металургії

MENA може стати світовим лідером з експорту екологічно чистого чавуну