У США компанія Utility Global винайшла першу в галузі технологічну платформу неелектричного електролізу для перетворення недорогого водню Net Zero.
Компанія планує використовувати процес eXERO для палива наступного покоління, екологічно чистих хімікатах, стійкій металургійній та нафтопереробній промисловості, повідомляє H2 View.
В Utility Global зазначили, що процес eXERO TM (Electroless Coupled Exchange Reduction Oxidation) є кроком вперед у декарбонізації та підвищенні стійкості світового енергетичного ринку. Ймовірно, компанія рухатиметься до комерціалізації платформи в різних лінійках продуктів.
“Utility Global є інноватором у галузі екологічно чистого водню”, – йдеться в матеріалі.
Запатентований процес eXERO TM є першим випадок, коли процес електролізу з нульовим споживанням електроенергії перетворює стійкі потоки відходів безпосередньо у високочистий, недорогий водень.
Процес досягається видаленням зовнішнього електричного кола з електролізера та натомість керуванням реакцією за допомогою надпотенціалу (напруги), який існує між різними складами газу.
Подібно до звичайного твердооксидного електролізера, вода відновлюється на катоді до іонів водню та кисню. Потім іони кисню переносяться через електроліт, що проводить іони кисню. Однак, на відміну від звичайного електрохімічного реактора, електрони переносяться через електропровідну фазу всередині електроліту, а не через зовнішнє коло.
Нагадаємо, міністерство енергетики США (DOE) опублікувало повідомлення про наміри щодо фінансування регіональних центрів чистого водню (H2Hubs) на $8 мільярдів по всій країні.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Нідерландах Shell планує побудувати найбільший в Європі завод із виробництва “зеленого” водню Holland Hyrdoge, що вироблятиме 60 000 кілограмів водню на день.