У Румунії Rompetrol Rafinare інвестувала $4,2 млн в екомодернізацію нафтопереробного заводу Rompetrol

У Румунії Rompetrol Rafinare інвестувала $4,2 млн в екомодернізацію нафтопереробного заводу

Олена Яценьо

Проєкт матиме позитивний вплив у плані підвищення рівня захисту навколишнього середовища

Румунська компанія Rompetrol Rafinare нещодавно інвестувала $4,2 млн у модернізацію установки вакуумної дистиляції (DV) на нафтопереробному заводі Vega в Плоєшті.

Про це минулої середи, 11 травня, повідомило видання Energy Industry Review.

Як зазначається, цей проєкт сприятиме покращенню операційних процесів, а також матиме позитивний вплив у плані підвищення рівня захисту навколишнього середовища.

"Проєкт модернізації спрямований на підвищення продуктивності установки вакуумної дистиляції, де мазут, що надходить із нафтопереробного заводу Petromidia Navodari, переробляється як сировина та використовується на установці в Плоєшті для отримання асфальтової маси та інших похідних продуктів", – сказав генеральний директор Rompetrol Rafinare Фелікс Круду Тесловяну.

Він переконаний, що модернізація заводу зміцнить стратегічне становище нафтопереробного заводу Vega, єдиного профільного підприємства в країні, здатного виробляти дорожні та спеціальні бітуми, продукцію, що використовується в інфраструктурних роботах у Румунії та регіоні.

За словами гендиректора Rompetrol Rafinare, завдяки таким інвестиціям компанія відповідає загальним цілям Групи з розвитку виробничої діяльності з дотриманням найвищих стандартів продуктивності та безпеки.

Важливі етапи проєкту полягали в проєктуванні, виконанні, транспортуванні та встановленні нової технологічної печі, роль якої полягає у нагріванні сировини та її фракціонуванні в умовах низького тиску.

Порівняно зі старим обладнанням нова технологічна піч має ККД від 86% до 90% порівняно з приблизно 60%, як це було й досі. Крім того, завдяки цим інвестиціям споживання комунальних послуг буде знижено завдяки використанню пальників із підвищеною ефективністю, а також підігрівача повітря для горіння.

Нещодавно введена в експлуатацію технологічна піч виробництва італійської компанії, що спеціалізується на будівництві обладнання для нафтопереробних заводів, має нормальну робочу продуктивність 30 тонн мазуту на годину і дає змогу досягти енергоефективності 95%.

Водночас із реалізацією проєкту на НПЗ Vega буде забезпечено роботу установки вакуумної перегонки під час підвищення експлуатаційних параметрів, але зі зниженням викидів СО2, а також скороченням витрат на технічне обслуговування.

У 2022 році Rompetrol Rafinare запланувала виробництво близько 140 тисяч тонн бітуму, що приблизно на 20 тисяч тонн вище за рівень, досягнутий у 2019 році, коли було отримано найбільшу кількість бітуму.

Довідка. Нафтопереробний завод Vega Ploiesti є єдиним профільним підприємством у країні, здатним виробляти бітум, гексан та екологічні розчинники, а використовувана сировина та напівфабрикати надходять суто від Petromidia Navodari, найбільшого нафтопереробного заводу в Румунії та одного з найважливіших у Причорноморському регіоні.

Основними акціонерами Rompetrol Rafinare SA є KMG International (54,63% – прямо та опосередковано) та румунська держава за посередництва Міністерство енергетики (44,7%).

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що уряд Румунії підготував законопроєкт, згідно з яким сортування відходів стане обов’язковим для всіх громадян.

Читайте також
Danieli вкладе €200 мільйонів у виробництво "зеленої" сталі в Хорватії
Danieli вкладе €200 мільйонів у виробництво "зеленої" сталі в Хорватії

Плавильний цех заводу ABS Sisak буде модернізовано за допомогою технології Digimelter

У Дніпрі на зниження викидів у повітря витратили 170 млн грн
У Дніпрі на зниження викидів у повітря витратили 170 млн грн

Викиди забруднюючих речовин знизяться завдяки герметизації та повного згоряння газу

В Україні 150 університетів стануть енергоефективними
В Україні 150 університетів стануть енергоефективними

Енергомодернізації на європейські гроші дозволить українським вишам зменшити витрати на тепло та світло ледь не вдвічі

Комбінат "Запоріжсталь" знизив викиди в повітря на 15 тисяч тонн за рік
Комбінат "Запоріжсталь" знизив викиди в повітря на 15 тисяч тонн за рік

Підприємство виконало масштабну реконструкцію газоочисних установок аглофабрики та доменних печей № 2, 3 та 4