Попри війну в Рівному завершили розпочатий раніше проєкт з енергомодернізації старого будинку, у якому створено ОСББ "Промінь-Рівне".
Світлини того, яким був будинок до модернізації, і яким став після неї, опублікували на сайті Фонду енергоефективності.
Ідеться про 44-річну дев’ятиповерхівку на три під'їзди, у якій розташовано 107 квартир. Мешканці цього будинку обрали пакет Б “Комплексний” Програми "Енергодім".
Які енергоефективні заходи було запроваджено:
- виконано комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін;
- замінено трубопроводи системи внутрішнього теплопостачання в нежитлових приміщеннях, виконали їх теплоізоляцію;
- здійснено гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів;
- замінено віконні блоки та балконні двері, а також засклено лоджії у квартирах.
“Співвласники дуже задоволені результатами реалізації проєкту, за минулий опалювальний сезон уже відчули не лише суттєве покращення комфорту проживання в будинку, а й досягли значної економії. Як порівняти з попереднім опалювальним сезоном платежі за комунальні послуги зменшилися приблизно на 21 %, після впровадження енергоефективних заходів мешканці двокімнатної квартири за сезон сплатили за тепло орієнтовно на 2,5 тис. грн менше і це без урахування здорожчання вартості енергоносіїв”, – розповів голова правління ОСББ "Промінь-Рівне" Володимир Лазарчук.
Скільки коштувала енергомодернізація будинку
Загальна вартість проєкту – 5,2 млн грн, з яких 3,6 млн грн – розмір гранту, виплаченого Фондом енергоефективності за Програмою “ЕНЕРГОДІМ”, остання виплата відбулась в кінці квітня поточного року.
Власний внесок співвласників загалом становить майже 1,6 млн грн.
Вартість робіт для однієї квартири площею 60 кв./м2 становила 14,8 тис. грн, або 247,07 грн/м2.
Тривалість проєкту: 18 місяців (10.2020-04.2022).
Скільки тепер заощаджуватимуть
Прогнозоване cкорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором - 23,2%.
Прогнозована річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок складає 346,3 тис.грн.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 50,3 тонни/рік.
У Фонді енергоефективності зазначили, що воєнні дії на території України не зупиняють процесу реалізації енергоефективних проєктів за програмою "Енергодім". У регіонах, де існує така можливість, виконання будівельних робіт триває, а Фонд виконує взяті на себе зобов’язання та надає підтримку ОСББ. Загалом із початку введення в Україні воєнного стану учасникам програми "Енергодім" уже виплачено грантів на загальну суму майже 181,5 млн грн.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Верховна Рада України ухвалила за основу в першому читанні законопроєкт № 6485 про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель.