У Рівному за день здають 2 тонни старої техніки на металобрухт shutterstock

У Рівному за день здають 2 тонни старої техніки на металобрухт

Катерина Бєлоусова

Ціна на брухт в середньому складає від 7,40 до 7,70 грн за кілограм

У Рівному на переробку потраплєя не лише вже звичний нам пластик та скло. На металобрухт містяни приносять старі баняки, каструлі, інструменти, металеві паркани, газові плити та навіть телевізори і комп’ютерні монітори. 

Власник пункту прийому металобрухту Андрій Федірко розповідає: приносять практично все з перерахованого, а це близько 2 тонн на день – бо ціна металобрухт зараз висока. Про це йдеться у матеріалі ITV media group.

“Зараз ціна на брухт в середньому складає від 7,40 до 7,70 грн за кілограм. Тобто, ціна зараз висока. Алюміній коштує 38 грн/кг. Мідь – 223 грн/кг. Латунь, бронза – 143 грн/кг”, – говорить Федірко.

Побутову техніку приймають поштучно. Приміром, за монітор чи телевізор можна виручити від 20 до 50 грн. Це залежить від розміру і віку. Чим старіший – тим дорожчий.

“Чим старіші монітори, тим більше металу там. У сучасних металу практично немає. Відповідно, ми їх приймаємо дешевше”, – говорить власник пункту прийому.

За словами Андрія Федірка, деякі люди, що привозять брухт, не хочуть зайвого клопоту, а тому не розбирають техніку. Або ж просто не знають, що в чорних металах є багато кольорових.

“Ми займаємося переробкою, тобто, розборкою. Від’єднуємо від чорних металів кольорові та здаємо їх дорожче”, – пояснив Федірко.

Після розбору матеріали фасують і відправляють на інші виробництва, де їх можуть переробити. А деякі вироби, такі як інструменти радянських часів, перепродують повторно. Кажуть, попит на них хороший.

А от на іншому підприємстві приймають практично всі види відходів – і від підприємств, і від пересічних рівнян. Сюди привозять картонні коробки, книжки, пластикові пляшки, поліетилен, пластмасові ящики на та нвіть одяг. Тут це все сортують і готують сировину до використання у повторному виробництві. Загалом переробляють до 100 тонн продукції в місяць.

“Ми офіційно купуємо макулатуру, полімерні відходи, якісну деревину. Макулатура коштує від 2,50 до 5 грн за кілограм. Поліетилен від 2 грн до 12 грн за кілограм. ПЕТ-пляшки – 4-12 грн/кг“, – говорить директор підприємства Михайло Гудим.

За пластмасові кришечки можна отримати від 4 до 6 гривень за кілограм. А от пляшки тут приймають, як склобій — по 30 копійок за кілограм. Поштучно ж їх можна здати у пунктах прийому склотари. Здають туди пляшки від пива, слабоалкогольних напоїв та горілки, а також звичайні банки. Виручити за склотару можна від 40 копійок до 2 гривень за одиницю. 

Нагадаємо, Чернівці заробили перші гроші на сортуванні сміття.

Читайте також
У Бородянці на Київщині розпочали екологічно переробляти будівельне сміття
У Бородянці на Київщині розпочали екологічно переробляти будівельне сміття

Отриману сировину використають для будівництва основи доріг, вироблення будівельної продукції, як наповнювачі для будівельних розчинів чи конструкцій або для укріплення річкових узбереж

Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя
Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя

У Луцьку йому знайшли найбільше способів використання

У Міндовкілля пропонують подовжити термін дії декларацій про поводження з відходами
У Міндовкілля пропонують подовжити термін дії декларацій про поводження з відходами

Це вимушений крок через недолуге впровадження “сміттєвої” реформи

Розширена відповідальність виробника або РВВ: що це таке та чи працює в Україні
Розширена відповідальність виробника або РВВ: що це таке та чи працює в Україні

Один із дієвих інструментів у сфері управління відходами й досі не функціонує належним чином