У Рівному на переробку потраплєя не лише вже звичний нам пластик та скло. На металобрухт містяни приносять старі баняки, каструлі, інструменти, металеві паркани, газові плити та навіть телевізори і комп’ютерні монітори.
Власник пункту прийому металобрухту Андрій Федірко розповідає: приносять практично все з перерахованого, а це близько 2 тонн на день – бо ціна металобрухт зараз висока. Про це йдеться у матеріалі ITV media group.
“Зараз ціна на брухт в середньому складає від 7,40 до 7,70 грн за кілограм. Тобто, ціна зараз висока. Алюміній коштує 38 грн/кг. Мідь – 223 грн/кг. Латунь, бронза – 143 грн/кг”, – говорить Федірко.
Побутову техніку приймають поштучно. Приміром, за монітор чи телевізор можна виручити від 20 до 50 грн. Це залежить від розміру і віку. Чим старіший – тим дорожчий.
“Чим старіші монітори, тим більше металу там. У сучасних металу практично немає. Відповідно, ми їх приймаємо дешевше”, – говорить власник пункту прийому.
За словами Андрія Федірка, деякі люди, що привозять брухт, не хочуть зайвого клопоту, а тому не розбирають техніку. Або ж просто не знають, що в чорних металах є багато кольорових.
“Ми займаємося переробкою, тобто, розборкою. Від’єднуємо від чорних металів кольорові та здаємо їх дорожче”, – пояснив Федірко.
Після розбору матеріали фасують і відправляють на інші виробництва, де їх можуть переробити. А деякі вироби, такі як інструменти радянських часів, перепродують повторно. Кажуть, попит на них хороший.
А от на іншому підприємстві приймають практично всі види відходів – і від підприємств, і від пересічних рівнян. Сюди привозять картонні коробки, книжки, пластикові пляшки, поліетилен, пластмасові ящики на та нвіть одяг. Тут це все сортують і готують сировину до використання у повторному виробництві. Загалом переробляють до 100 тонн продукції в місяць.
“Ми офіційно купуємо макулатуру, полімерні відходи, якісну деревину. Макулатура коштує від 2,50 до 5 грн за кілограм. Поліетилен від 2 грн до 12 грн за кілограм. ПЕТ-пляшки – 4-12 грн/кг“, – говорить директор підприємства Михайло Гудим.
За пластмасові кришечки можна отримати від 4 до 6 гривень за кілограм. А от пляшки тут приймають, як склобій — по 30 копійок за кілограм. Поштучно ж їх можна здати у пунктах прийому склотари. Здають туди пляшки від пива, слабоалкогольних напоїв та горілки, а також звичайні банки. Виручити за склотару можна від 40 копійок до 2 гривень за одиницю.
Нагадаємо, Чернівці заробили перші гроші на сортуванні сміття.