У місті Рівне екоінспектори відібрали проби з озера Басів Кут, щоб виявити причини мору риби.
В одній з проб виявили перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) амонію у понад 2 рази, повідомляє Держекоінспекція Поліського округу у Facebook.
Про подію повідомив мешканець через “гарячу лінію”.
Дві проби відібрали на озері Басів Кут біля станції прокату човнів та рятувальної станції (з пірса), а третю – на річці Устя біля кафе “Венеція”.
В матеріалі зазначили, що за попередніми результатами перевищено ГДК для водойм господарсько-побутового водокористування біля “Венеції” по амонію в 2,1 рази
Екоінспектори також зафіксували в точці відбору на річці Устя низький вміст розчиненого кисню – 1,7 мг/дм3, при нормі 4,0 мг/дм3.
Також в точці відбору на озері Басів Кут біля станції прокату човнів вміст розчиненого кисню сягав 6,9 мг/дм3, в точці відбору на озері Басів Кут біля рятувальної станції вміст розчиненого кисню — 7,7 мг/дм3.
“В інших точках спостереження та за іншими показниками (нітрити, нітрати, фосфати, хлориди) перевищень не зафіксовано”, – йдеться в матеріалі.
Температура поверхневої води в точках відбору становила 26,5 градусів.
В сюжеті “Сфера-ТВ” зазначили, що мор риби на Басовому Куті протягом останніх 10 років поширене явище.
“Екологи навіть проводили дослідження та знаходили несанкціоновані скиди в Устю. Однак міська влада не зробила спроб знайти винних та притягнути їх до відповідальності”, – йдеться в сюжеті.
В матеріалі також зазначили, що фахівці рівненського обласного центру визначили, що вода у Басовому Куті не відповідає нормативам за санітарно-хімічними показниками, зокрема за запахом, кольором та наявністю кишкової палочки.
Міський голова Олександр Третяк пояснив, що після нещодавніх злив ситуація з водоймою погіршилась. Однак мор риби в подібних водоймах в літній період не є унікальним явищам, особливо на водоймах, які забруднюються стоками від забудов.
“З весни цього року у нас було в планах зробити перший етап робіт по розчищенню нашого водного плеса, але, нажаль, війна зупинила ці плани”, – сказав Третяк.
Він також додав, що фактично державний бюджет “забрав” у міста всі кошти на армію і наразі у Рівного немає можливості провести такі роботи.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Рівненщині біля міста Березне у річці Случ стався мор риби, під час якого загинуло 43670 риб.