У Рівному планують перевести всі котельні на біомасу: які переваги

У Рівному планують перевести всі котельні на біомасу: які переваги facebook.com/uabio
Катерина Бєлоусова

23 лютого 2022 року "Рівнетеплоенерго", після модернізації, запустило найбільшу на заході котельню на біомасі

У місті Рівне теплопостачальне підприємство "Рівнетеплоенерго" планує перевести протягом 5-10 років всі свої котельні на біомасу.

Це допоможе знизити тарифи на теплопостачання у півтора раза та сприятиме "зеленому переходу", повідомляє Біоенергетична Асоціація України у Facebook.

У місті вже діють найнижчі в Україні тарифи на теплопостачання – 2900 грн за гігакалорію для бюджетних установ.

Наразі у Рівному нараховується 29 котелень, 5 з яких вже працюють на твердому біопаливі.

Ще 23 лютого 2022 року "Рівнетеплоенерго", після модернізації, запустило найбільшу на заході котельню на біомасі з метою відмови від імпортного газу. 

Ця котельня має потужність 20 МВт і опалює 12 об’єктів бюджетної сфери та 91 багатоповерхівку, що дорівнює третині потреб міста, та економить 10 млн м3 газу. Котельня використовує місцеве паливо (деревну тріску) та збудована за приватні кошти.

facebook.com/uabio

Тепловики планують створити найпотужнішу в західному регіоні твердопаливну генерацію та за 3-4 роки переобладнати до 70% котелень. Однак існують труднощі в організації логістики, складів біопалива та у тому, що це дрібні котельні.

Проте, як  зазначають у "Рівнетеплоенерго", за 5-6 років реально модернізувати 90-95% котелень.

Щоб мати достатню кількість палива, неподалік обласного центру висадять близько двох мільйонів дерев енергетичної верби. Біомасу тепловики використовуватимуть як базову сировину в енергоспоживанні, а газ – у пікових ситуаціях, за максимально низьких температур.

Нагадаємо, у Рівному запрацював перший в області Центр енергоефективності.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Іспанії електростанція на біомасі забезпечує енергією 360 тисяч жителів.

Читайте також
До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод
До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод

Залишки органіки, з якою видобуватимуть газ, будуть використовувати як добрива

Нова енергоархітектура: в Україні минулого року встановили понад 500 МВт потужності СНЕ
Нова енергоархітектура: в Україні минулого року встановили понад 500 МВт потужності СНЕ

Більшість нових енергопроєктів з ВДЕ включають енергозберігаючі установки для балансування генерації

Рекордна спека в Європі опустила ціни на енергію нижче нуля
Рекордна спека в Європі опустила ціни на енергію нижче нуля

Водночас експерти занепокоєні через ймовірні майбутні збої у роботі гідро- та атомних електростанцій

Дорожня карта відмови від викопного палива 2050: що треба зробити та скільки це коштуватиме
Дорожня карта відмови від викопного палива 2050: що треба зробити та скільки це коштуватиме

Попри значний прогрес у розширенні потужностей відновлюваних джерел енергії, світ залишається далеким від досягнення кліматичних цілей