У Римі хочуть запустити масову екомодернізацію будівель

У Римі хочуть запустити масову екомодернізацію будівель

Катерина Бєлоусова

В місті також планують розвивати громадський транспорт, роздільний збір та переробку відходів

У Римі, Італія, планують обладнати 1500 шкіл та 70 000 громадських будинків соціального житла сонячними панелями та зробити їх енергоефективними.

Саме будівлі створюють близько 53% викидів вуглецю міста, повідомляє EURACTIV.

Мер Рима Роберто Гуалтьєрі підкреслив, що викиди від будівель – головна проблема, яку необхідно вирішити, щоб досягти кліматичної нейтральності.

"Ми вже вирішуємо це за допомогою дуже амбітної програми з енергоефективності в школах, житлових і громадських будівлях, і сьогодні ми добровільно зголосилися зробити більше", – сказав він. 

Гуалтьєрі підкреслив, що такі проєкти можна реалізувати в рамках плану REPowerEU, ухваленого у 2022 році у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну. Завдяки потенційно доступному додатковому фінансуванню від ЄС Рим зможе збільшити кліматичні амбіції.

Зазначається, що після модернізації школи зможуть стати енергетично самодостатніми, з нульовими викидами. Окрім того, вони також зможуть забезпечувати енергією сусідів та стати центром соціальної згуртованості та солідарності. 

Гуалтьєрі заявив, що не потрібно помʼякшувати Директиву ЄС про енергоефективність будівель (EPBD), яка зараз переглядається з підвищенням цільових показників. Він наголосив на необхідності підтримки енергоефективних заходів. Адже вони структурно знижують вартість енергії.

Зазначається, що в Римі також планують посилити громадський транспорт. Адже дорожній рух створює 35% викидів міста. За даними Європейського агентства з навколишнього середовища, місто входить до списку міст з найгіршою якістю повітря в Європі. 

В матеріалі підкреслили, що в Римі "надзвичайна ситуація з відходами". Так місто не має заводу з переробки відходів і витрачає €200 мільйонів на рік, щоб відправляти свої відходи в інші частини Італії та Європи. Переробка відходів є неефективною, а вулиці часто завалені сміттям. 

Гуалтьєрі розповів, що в Римі прийняли новий амбітний план утилізації відходів, зокрема досягнення 65% роздільного збору відходів до 2030 року. Так буде створено 30 центрів збору відходів, два анаеробних біодигестери та завод з переробки відходів, який буде готовий до 2026 року. 

“Це дозволить нам зменшити загальну частку відходів, що потрапляють на звалища, з 33% до 3% і досягти скорочення викидів у циклі відходів на 90%”, – сказав він.

Нагадаємо, Євросоюз завершив реформу, яка вносить цілі енергетичної незалежності до фонду відновлення після пандемії коронавірусу в розмірі €800 мільярдів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Венеції через відливи та відсутність опадів частина каналів обміліла, а гондоли, водні таксі та машини швидкої допомоги не можуть ними пересуватися. Італійські річки та озера не перший рік страждають від серйозної нестачі води.

Читайте також
Викиди скорочуються у важких для зниження секторах, але не досягають нуля до 2050 року, – звіт
Викиди скорочуються у важких для зниження секторах, але не досягають нуля до 2050 року, – звіт

За поточними оцінками, ціни на продукцію з нульовим рівнем викидів вуглецю зростуть на 40-70%

Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції
Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції

Це черговий етап декарбонізації процесів виготовлення цементу, товарного бетону і залізобетонних виробів

Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ
Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ

Також вже є деталізований план будівництва резервних електростанцій

Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO
Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO

Аналітики впевнені, що для досягнення кліматичної мети зі скорочення викидів парникових газів потрібно подвоїти інвестиції у заходи “зеленого переходу”