У Дубенському районі в річці Іква, де селяни на початку квітня знайшли мертву рибу, значно перевищено показники забруднювальних речовин, зокрема амонію — у 163 рази.
Це в результаті аналізів проб поверхневої води річки з'ясували фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу, повідомила пресслужба відомства у фейсбуці.
Зазначимо, що 6 квітня працівники ДЕІ за зверненням місцевих жителів оперативно виїхали на місце події, де в районі сіл Сапанівчик і Берег під час візуального огляду зафіксовано нетипове забарвлення водних ресурсів із виділенням специфічного запаху.
"Згідно з уповноваженням відділу інструментально-лабораторного контролю було відібрано роби води в п'яти точках відбору (с. Сапановчик, с. Берег, м. Дубно, нижче м. Дубно, с. Іваннє) та проведено відповідні аналізи вимірювання вмісту забруднювальних речовин поверхневої води р. Іква", — ідеться в повідомленні Держекоінспекції.
У результаті зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм рибогосподарського водокористування за:
- амонієм — у 163 рази у 2-й точці відбору;
- нітритами — у 7 разів у 1-й точці відбору;
- нітратами — у 49,7 раза в 1-й точці відбору;
- залізом загальним — у 7,4 раза у 2-й точці відбору;
- біологічним споживанням кисню (БСК5) — в 1,9 раза в 1-й точці відбору.
В інших точках спостереження та за іншими показниками перевищень не зафіксовано. Вміст розчиненого кисню відповідає нормам ГДК — ≥6,0 мг/дм3.
Екоінспектори припустили, що значне перевищення нормативів ГДК за цими показниками в 1-й і 2-й точках відбору, імовірно, може бути внаслідок забруднення поверхневої води під час аварійних і надзвичайних ситуацій.
Матеріали за цим фактом співробітники ДЕІ скерували в правоохоронні органи для порушення кримінального провадження та встановлення винних осіб.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що внаслідок військової агресії РФ частину каналізаційних очисних споруд у населених пунктах, де тривають бойові дії, знищено або пошкоджено.
Під час обстрілів окупанти зруйнували очисні споруди експлуатаційного цеху водопостачання та водовідведення, який розташований у селі Верхня Криниця поблизу міста Василівка в Запорізькій області. Як наслідок, стічні води почали потрапляти в річку Дніпро.