У Раді зареєстрували законопроєкт “Про порушення при реєстрації викидів”

У Раді зареєстрували законопроєкт “Про порушення при реєстрації викидів” shutterstock
Катерина Бєлоусова

Законопроєкт доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9194 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів".

Документ запровадить адмінвідповідальність за порушення при реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів, повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Зазначається, що законопроєкт спрямований на реалізацію положень Закону України "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів". 

Мельничук підкреслив, що документ пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 91-7 та визначити відповідальність посадових осіб оператора за порушення вимог законодавства. А саме:

  • неподання, несвоєчасне подання звіту оператора, подання недостовірних даних у звіті оператора;
  • порушення обов’язків щодо подання документів, необхідних для державної реєстрації, її скасування, а також внесення змін до Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів;
  • порушення обов’язків щодо забезпечення якості наданих центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, даних (повноти, узгодженості та достовірності) про викиди та перенесення забруднювачів і відходів;
  • порушення обов’язків щодо обліку та зберігання підтвердної документації, опису дозволеної методики, що використовувалася для збирання даних, включених до звіту оператора.

Він зазначив, що законопроєкт передбачає, що справи про зазначені адміністративні правопорушення розглядатимуть судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів. Також документ визначає, що уповноважені посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, мають право складати протоколи, зазначені в новій статті 91-7 КУпАП про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 7 квітня схвалив законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний Закон "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів", який стане єдиною державною онлайн системою даних.

Читайте також
В Україні готуються до уніфікації довкіллєвих дозволів для бізнесу
В Україні готуються до уніфікації довкіллєвих дозволів для бізнесу

У Мінекономіки запевняють, що нова система буде більш прозорою та зручною

Популярні запитання щодо CBAM: Єврокомісія опублікувала оновлений документ
Популярні запитання щодо CBAM: Єврокомісія опублікувала оновлений документ

Вже з 2027 року ціни на викиди у межах СВАМ публікуватимуть щотижня із прив’язкою до показників ETS

Мінекономіки отримало першу заяву про одержання інтегрованого довкіллєвого дозволу 
Мінекономіки отримало першу заяву про одержання інтегрованого довкіллєвого дозволу 

Реформа промислового забруднення перейшла у фазу практичної реалізації

Україна щорічно може заробляти до €1,1 млрд на утилізації метану
Україна щорічно може заробляти до €1,1 млрд на утилізації метану

На думку експертів, скорочення викидів цього газу є одним із найшвидших та найбільш економічно ефективних кліматичних заходів, доступних для нашої країни у критичному періоді 2025–2045 років