У повітрі Києва підвищився рівень небезпечного газу

У повітрі Києва підвищився рівень небезпечного газу

Зоряна Бердник

На проспекті Перемоги та вулиці Семена Скляренка зафіксували п'ятикратне підвищення діоксиду азоту

У повітрі столиці України зафіксували перевищення допустимого рівня діоксиду азоту, а також інших речовин, шкідливих для довкілля та здоров'я людини.

Про це у вівторок, 6 квітня, повідомила пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними обсерваторії, рівень забруднення повітря діоксидом азоту підвищився порівняно з минулим тижнем. Водночас показники діоксиду сірки в повітрі дещо знизилися, вміст інших домішок залишився на тому ж рівні.

Спостереження на стаціонарних постах ЦГО ім. Б. Срезневського провели в період із 30 березня по 5 квітня 2021 року. За цей час у Києві зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.) за середньодобовим вмістом:

завислих речовин

  • у 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин), вулиці Каунаській;

діоксиду сірки

  • у 2,0-2,1 раза – на площах Бессарабській, Деміївській, вулиці Інженера Бородіна;
  • у 1,8-1,9 раза – на інших постах спостережень, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;

діоксиду азоту

  • у 5,3-5,9 раза – на проспекті Перемоги та вулиці Семена Скляренка;
  • у 4,8-4,9 раза – на площах Перемоги, Бессарабській, вулиці Каунаській;
  • у 3,5-4,3 раза – на всіх інших станціях міста, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалося;

формальдегіду

  • у 2,7-2,9 раза – на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Семена Скляренка, Інженера Бородіна, проспекті Перемоги;
  • у 1,5-2,6 раза – на всіх інших пунктах спостережень.

Як зазначається, усього проаналізували 1692 проби повітря на 16 стаціонарних постах.

За прогнозами Українського гідрометцентру на найближчі дні, метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у березні 2021 року рівень забруднення повітря в Кривому Розі, що на Дніпропетровщині, за індексом забруднення атмосферного повітря зріс від підвищеного до високого.

Водночас напередодні найгіршу ситуацію з атмосферним повітрям зафіксували в місті Запоріжжя.

Теги: ,
Читайте також
Після обстрілу над Києвом утворився смог. Що робити жителям?
Після обстрілу над Києвом утворився смог. Що робити жителям?

Через знеструмлення пунктів екомоніторингу киянам радять орієнтуватися на запах диму

Межі ПЗФ без екологів: влада Києва затвердила нову програму охорони земель
Межі ПЗФ без екологів: влада Києва затвердила нову програму охорони земель

У столиці хочуть проінвентаризувати близько 3000 га земель природоохоронного, водного та рекреаційного фонду

Оболонський острів у Києві отримав міжнародну екологічну відзнаку
Оболонський острів у Києві отримав міжнародну екологічну відзнаку

На Оболонському острові вперше в Україні підняли Зелений прапор

У Києві знесли незаконні МАФи і облаштували на їхньому місці сквер
У Києві знесли незаконні МАФи і облаштували на їхньому місці сквер

На території Києва 18 таких локацій, де замість МАФів створили громадський простір