У Подільському лісовому офісі висадили близько 5,8 млн сіянців

У Подільському лісовому офісі висадили близько 5,8 млн сіянців shutterstock

Єлизавета Волкотруб

План на весну передбачав 4,8 млн сіянців

На Хмельниччині, Буковині та Тернопільщині Державне підприємство "Ліси України" висадило близько 5,8 млн сіянців, покривши площу у майже тисячу гектарів. З них 55,2 гектара становлять нові ліси.

Про це повідомляють у Подільському лісовому офісі у Facebook.

Зазначається, що погодні умови дозволили висадити набагато більше, ніж планувалося. План на весну передбачав 4,8 млн сіянців.

"Кількість висаджених саджанців напряму залежить від погодно-кліматичної ситуації у регіоні. За сприятливих умов майже у всіх філіях Хмельниччини, Буковини та Тернопільщини ДП "Ліси України" весняну висадку лісів уже завершили. За винятком гірської місцевості на Путильщині, де створення лісів зупинив снігопад, а також в зоні Малого Полісся, де окремі ділянки підтопленні", – повідомляють у Подільському лісовому офісі.

Як стало відомо, всього висадили 5 млн 837 тис. сіянців:

  • У Хмельниччині – 2,4 млн;
  • На Тернопільщині – майже 1,6 млн;
  • У Буковині – близько 1,7 млн.

"Створення лісу є одним із найважливіших екологічних заходів. Вони сприяють боротьбі з кліматичними змінами. Дерева виконують функцію натуральних фільтрів, поглинають вуглекислий газ та позбавляють атмосферу від забруднень. Завдяки цьому рівень шкідливих викидів скорочується, а якість повітря значно покращується", – наголошують у лісовому офісі.

Як повідомляла Екополітика раніше, в Україні триває лісокультурна кампанія 2024 року. Лісівники відновили вже 9,7 тис. гектарів та створили понад 1,2 тис. га нових лісів.

Читайте також
Три роки крали у держави пісок: ділки завдали природі збитків на понад 48 млн грн
Три роки крали у держави пісок: ділки завдали природі збитків на понад 48 млн грн

Учасники схеми легалізували незаконно добуті копалини через підконтрольні підприємства

Попри сумнівне майно на 27 млн грн, ДБР закрило справу щодо ексдиректора лісгоспу з Волині
Попри сумнівне майно на 27 млн грн, ДБР закрило справу щодо ексдиректора лісгоспу з Волині

Фігурант справи про незаконне збагачення продовжував працювати в одному з лісових офісів ДП "Ліси України"

Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні
Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні

Їх відновлення повсюдно стикається із бюрократією та нестачею коштів у громад

Дайджест екозлочинів тижня: крадіжка надр, забруднення та вирубка лісів
Дайджест екозлочинів тижня: крадіжка надр, забруднення та вирубка лісів

Несанкціоноване звалище на землях "Укрзалізниці" завдало державі збитків на майже 86 млн грн